Tosya MYO'dan Kadına Yönelik Şiddet Konulu Konferans

banner294

Tosya MYO'dan Kadına Yönelik Şiddet Konulu Konferans
banner271

buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) –Kastamonu Üniversitesi Tosya Meslek Yüksekokulu’nda “Psikolojik Açıdan Kadına Yönelik Şiddet ve Din İlişkisi” konulu konferans düzenlendi.

Tosya Meslek Yüksekokulu konferans salonunda düzenlenen programa İlçe Müftüsü Halil İbrahim Sabırlı, Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Alperen Kaymakcı, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.Tosya Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Mehmet Karamanoğlu tarafından açılış konuşmasının ardından konferansa konuşmacı olarak katılan Kastamonu Üniversitesi Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Çiğdem Gülmez “Psikolojik Açıdan Kadına Yönelik Şiddet ve Din İlişkisi” konulu konferans verdi.

Katılımcılara şiddet ve çeşitlerini anlatan Gülmez, araştırma merkezinde şiddetin bütün boyutlarıyla ele alındığını ve ortaya çıkan sonuçların klinik araştırma sonucunda ulaşılan bulgular olduğunu söyledi.  Kadına şiddet konusunda erkekler üzerine de örneklem alındığına vurgu yapan Gülmez, ailenin bir bütün olarak ele alındığı hususuna vurgu yaptı. Şiddetin din ilişkisine de değinen Dr. Çiğdem Gülmez, dinin emir ve yasaklarına uygun yaşamaya çalışan kişilerde şiddetin az görüldüğünü, dini yaşamdan uzak olan kişilerde şiddetin daha fazla görüldüğüne işaret etti.

Konferansın ardından konuşmacı Dr. Çiğdem Gülmez’e Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Alperen Kaymakcı tarafından teşekkür plaketi verildi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Merd-i Kıpti
Merd-i Kıpti - 6 ay Önce

Allah'ın insanlardan bir kısmını diğerlerine üstün kılması sebebiyle ve mallarından harcama yaptıkları için erkekler kadınların yöneticisi ve koruyucusudur. Onun için sâliha kadınlar itaatkârdır. Allah'ın kendilerini korumasına karşılık gizliyi (kimse görmese de namuslarını) koruyucudurlar. Baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve (bunlarla yola gelmezlerse) dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür. (Nisa Suresi 34. Ayet Diyanet Vakfı Meali)
https://www.kuranvemeali.com/nisa-suresi/34-ayeti-meali

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307