Tosya Müftüsü Eyyup Demir Emekli Oldu

Tosya Müftüsü Eyyup Demir Emekli Oldu
banner271

buraya tıklayınız

İstanbul Beylikdüzü İlçe MüftüEyyup Demir Tosya Müfütülüğüne atandı.22 Mayıs 2017 tarihinde Tosya Müfütüsü olarak ilçede göreve başlayan Müftü Eyyup Demir  Cuma günü son vaazını vererek Tosya'da ayrılacak. Müftü Eyyup Demir Cuma günü son vaazını yaparak Diyanet İşleri Başkanlığı görevinden emekliye ayrılıyor.

EYYUP DEMİR

01.06.1959 Osmancık doğumluyum. İlkokulu Osmancık/İnal Köyü'nde bitirdim. 1975-1976 Eğitim-Öğretim döneminde Çorum İmam-Hatip Lisesini bitirdim. 20.08.1976 tarihinde Çorum/Sungurlu Çavuşcu Köyünde İmam-Hatip olarak göreve başladım. Üç yıl İmam-Hatiplikten sonra 1979 yılında Samsun Yüksek İslam Enstitüsünü kazandım. Okula devam ederken 1982 yılında Kavak İlçesi Demirci Köyüne İmam-Hatip olarak atandım. 1983 yılında Samsun İlahiyat Fakültesini bitirdim. Aynı yıl açılan Müftülük ve Vaizlik sınavını kazandım ve Boluda bir buçuk aylık bir kursa katıldım. Kursun sonunda Kastamonu İli Taşköprü İlçesine Vaiz olarak atandım (1984). 1985 yılında kısa dönem askerliğimi tamamladım. 1986 yılında Diyanet İşleri Başkanlığının açmış olduğu dokuz aylık ingilizce kursunu tamamladım. 1987 yılında açılan Yurtdışı Sınavını kazandım ve Danimarka'ya din görevlisi olarak gittim. 1991 yılında yurtdışı görevimi tamamlayıp döndüm. Aynı yıl Sivas İli Gemerek İlçesine Müftü olarak atandım. 1992 yılında Manisa eğitim merkezinde Hizmet içi eğitim kursuna katıldım. 1995 yılında Çankırı İli Ilgaz ilçesine tayin oldum. Aynı yıl ikinci defa girdiğim yurtdışı sınavını kazanarak 1996 yılında Almanya'ya din görevlisi olarak gittim. 2002 yılında görevimi tamamlayarak döndüm. Ilgaz ilçesinde iki aylık vaizlikten sonra tekrar Müftü olarak göreve başladım. 2005 yılında Ankara Müftü Yardımcısı olarak atandım. Üç yıl müftü yardımcılığından sonra 2008 yılında  Yenimahalle İlçe Müftüsü olarak göreve başladım. 2014 yılında İstanbul İli Beylikdüzü İlçe Müftülüğüne atanmam dolayısıyla bu görevden ayrılarak 08 Eylül 2014 tarihinden itibaren Beylikdüzü Müftülüğü görevine başladım ve halen bu görevi sürdürmekteyim.
Evli ve üç çocuk babasıyım.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatansever
Vatansever - 1 yıl Önce

Allah bugüne kadar vermiş olduğu hizmetlerden dolayı kendisinden razı olsun Bundan sonraki hayatında başarılar dileriz

Hasip hoca
Hasip hoca - 1 yıl Önce

Saygi deger muftum gerek yurt dişinda gerekse yurt içinde yaptiginiz dini hizmetlerinizi C.ALLAH kabul eylesin.Bundan sonraki hayatiniz saglik ve mutlulukla gecsin.

Cenk Kaan
Cenk Kaan - 1 yıl Önce

Geçmiş olsun sayın müftümüze ayaklarını bu kadar direyebildi demekki, siyasi olarak gelen baskılardan dolayı mecburi emekliliktir diye düşünüyorum. Okumak, alışmak değil siyasetçileri yalamak gerekiyor artık yönetici olmak için :(

SIRADAKİ HABER