Tosya Mezarlığında Temizlik Başladı

banner315

Tosya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçe mezarlığında Ramazan Bayramı temizlik çalışmalarına başlandı.

banner322
Tosya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçe mezarlığında RamazanBayramı temizlik çalışmalarına başlandı. Yabani otlardan arındırılarak temizbir görünüme kavuşan ilçe mezarlığında Ramazan Bayramı içerisinde yapılacakolan ziyaretlerin rahat bir ortamda gerçekleştirilmesi için çalışmalar devamediyor. 

 Toplum Yararına Çalışma Projesi Kapsamında istihdam edilen personel tarafından yürütülen çalışmaların kısa sürede tamamlanacağı dile getirilirken, ecdadımıza yakışır fiziki görüntüde bir istirahat gâh hazırlamanın önemi belirtildi. 
Ramazan Bayramı’nda halkın rahatça ziyaret yapmasını sağlamak istediklerini belirten yetkililer; “Mezarlıklar bizim hem kültürel hem de dini mirasımızdır. Bizler bu mirasa layıkıyla sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Bu kapsamda büyük çaplı bir mezarlık temizliğini Ramazan Bayramı öncesi yapmış ve halkımızın rahatçaziyaretlerini gerçekleştirmesini sağlamış bulunuyoruz” şeklinde mezarlıklarınkültürümüzdeki önemine dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2017, 22:50

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 6 yıl Önce

Mezarların üzerindeki gülleri ve çiçekleri niye budadınız ki ?

ali
ali - 6 yıl Önce

temizlik yapılsın.tamam güzel de...mezarların üzerindeki çiçek ce güller niye biçiliyor?anlayamadım.Bir iş yapılacaksa bilinçli yapılmalı.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307