Tosya Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip öğrencileri Şehitler için 25 Hatm-i Şerif Okudu

banner294

Tosya Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından şehitler için hatim okundu.

Haber : Sedat Ağacıkoğlu (İHA-Tosya )

Geçtiğimiz Cumartesi günü akşamı İstanbul Beşiktaş’ta yaşanan hain saldırıda şehit olan polis ve vatandaşlarımız için Tosya Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu öğrenci, idareci ve öğretmenleri tarafından 25 adet Hatm-i Şerif okundu.

Okunan Hatm-i Şerifler Cuma namazından önce ilçe Şekerci Camii’nde Hatim Duası yapıldı.  İlçe Milli Eğitim Müdürü Volkan Pullu ve Öğrenci ile eğitimcilerle birlikte vatandaşlarında katıldığı Hatim Duasında çocuklar Kur’an-ı Kerim ve kaside okudu. Kur’an-ı Kerim ve kasidelerin ardından Okul Müdürü Mehmet Karadağ tarafından Hatim Duası yapıldı. Okunan Hatmi Şerifler İstanbul Beşiktaş’ta yaşanan hain saldırıda şehit olan polis ve vatandaşlarımızın, 15 Temmuz Şehitleri ile tüm şehitlerin ruhlarına hediye edildi.
Öğrenci ve öğretmenler tarafından okunan Hatmi Şerifin kendilerini duygulandırdığını belirten vatandaşlar; “Hain saldırı milletçe hepimizin yüreğini yaktı. Biz her zaman tek millet olduk, tek yürek olduk. Millet olarak birlik olduğumuzu, her zaman vatanımıza sahip çıktığımızı 15 Temmuz gecesi ispatladık. İstanbul Beşiktaş’ta yaşanan hain saldırının ardından polisimizin yanında olduk ve yanında olmaya devam edeceğiz. Çocuklarımız hocalarıyla birlikte şehitlerimiz için 25 adet Hatmi Şerif okumuşlar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bu bizim birliğimizin göstergesi. Milletimiz birlik ve beraberlik içinde her olayın üstesinden gelecek, hiçbir haine fırsat vermeyeceğiz” şeklinde duygularını dile getirdi.
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2016, 00:28

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif