Tosya Marangozlar Sanayi Sitesi Sapaca Köyüne taşınıyor

banner294

Tosya Marangozlar Sitesi Sapaca Köyüne taşınıyor


buraya tıklayınız


HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

  KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesini ziyaret eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Tosya Marangozlar Sanayi Sitesinin Sapaca köyüne taşınması konusunda gerekli tüm desteklerin sağlanacağını söyledi.

Tosya ziyaretinde sanayicilerle bir araya gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü toplantıda söz alan Tosya Sanayi Ticaret Odası Başkanı Metin Ekşi'nin ilçenin üst kısmında kalan Marangozlar Sanayi Sitesinin taşınması konusunda bakanlık olarak yardım ve destek sözü verdi. Tosya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Metin Ekşi konuşmasında'' Sayın Bakanım Dernek olarak Eski Marangozlar Sanayi sitesinin taşınması ile ilgili çalışmalar yaptık. Yalnız tespit ettiğimiz Sapaca köyü sınırları içindeki arazi Devlet Su İşlerinin Sulama Alanı Sınırları içinde kalıyor. Kastamonu milletvekilleri ile DSİ il müdürümüzle yaptığımız görüşmelerde bu sorunu büyük ölçüde aştık. Fakat sizlerde bakanlık olarak bu konuda bizlere destek vermenizi talep ediyoruz. Eğer bu sorunu aşar isek Eski Marangozlar Sanayi sitesini yeni yerine taşımış oluruz'' dedi.

Bakan Faruk Özlü'' Sizlerin bu talebini değerlendirip bakanlık olarak yardımcı oluruz. Bu Sanayi yerlerinin taşınması sadece sizlerin değil birçok yerde bizden yardım istenen bir konu. Bakanlık olarak sadece taşınma değil aynı zamanda esnafımızın bu taşınma sırasında sorun yaşamaması için makinelerin taşınmasında da desteklerimiz olacak. Bu konuda çalışmalar yapıyoruz' 'dedi.


Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
CENGİZ BAŞKAYA
CENGİZ BAŞKAYA - 6 yıl Önce

BİZ İSTANBULDA İKAMET EDEN BİR SAPACALI OLARAK ARSALARIN BİZE VERİLMESİNİ İSTİYORUZ.SAPACADA İKAMET EDECEK BİR YERİMİZ YOK 120 KİŞİDEN FAZLA KİŞİ ARSA TALEP ETTİK.GEREGİNİN YAPILMASINI BİZDE TALEP EDİYORUZ.

Gurbetçi
Gurbetçi - 6 yıl Önce

Sapacanin arsaları hep sağa sola dağıtıldı zaten.Sapacanin kendi halkına arsa verilmeden sanayi için planlamak haksızlık.

Recep baskaya
Recep baskaya - 6 yıl Önce

250 haneli köyün içine hangi yetkili sanayi onayı veriyormus rant pesinde olan lar cebini dolduracak olanlar bu işin pesinde sapaca köyü buna asla müsade etmeyiz asla vernik boya kosusu cekemeyiz nerde görülmüş mesken ve yerlesim alanina sanayi yapılması yıllardır ederlermiş de şimdi köyün dibine sanayi yapiliyor gelin tokiyi insa edin oraya dağın dibine yapacağınıza gelin oraya yapın tokiyi sapaca köyü halkı ölmedi daha sahipsiz deyil

HASAn Öztürk
HASAn Öztürk - 6 yıl Önce

Büyük şehirlerde yerleşim alanlari içinde kalmış birçok sanayi bölgesi yerlesim alanları dışına taşınırken bu neyin sözü belediyenin mahalle yapmaya çalıştığı koyun dibine sanayi bölgesi yok öyle köyünde ikamet edecek yeri olmadığı için doğup büyüdüğü köye yabancı gibi gelen birçok sapacali arsa beklerken o alan sanayinin değil köylünün hakkıdır yetkililere duyurulur

selami başkaya
selami başkaya - 6 yıl Önce

Sapaca köyü halkına fikri sorulmuşmu acaba neymiş bakan söz vermiş onay almış... Bakan tosyanın zenginlerine söz verdiğine göre vardır bu işte bi iş.o kadar yer varken gelin köyün dıbıne sanayı sitesi yapın .iti kopuğu köye dolsun bu işin ucunda vebal var biline.almayın fakir fukaranın köylunun ahını çıkar aheste aheste

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307