Tosya Kültür ve Pirinç Festivali Yapılacak mı?

banner294

Tosya’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Tosya Kültür ve Pirinç Festivali’nin bu yıl yapılıp yapılmayacağı yönündeki tartışmalar sonrası Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil  haber sitemize açıklamalarda bulundu.

Tosya’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Tosya Kültür ve Pirinç Festivali’nin bu yıl yapılıp yapılmayacağı yönündeki tartışmalara son noktayı Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil koydu. Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil Uluslararası Tosya Kültür ve Pirinç Festivaliyle ilgili tartışmalara açıklık getirdi. Son günlerde Tosya kamuoyunda festivalin yapılıp yapılmayacağı yönündeki tartışmalara değinen Başkan Kavaklıgil, İlçemizi sizlerinde bildiği gibi Ülke genelinde yaşanan Ekonomik krizi en fazla hisseden bir ilçe. Bizlerin bu ekonomik krizi bu derece hissetmemizin en büyük etkeni İmalatcı ve Üretici bir sanayiye sahip olmamızdan kaynaklanıyor. İnsanlarımız bu sıkıntılarla mücadele ederken bizlerin festivalde eğlence yapmamız doğru olmaz. Bu nedenler 22.Uluslararası Tosya Kültür ve Pirinç Festivalinin  sanatçı ve konser boyutunda yapılmayacak .Fakat Sünnet şöleni ve Anadolu Kırıkpınarı olarak tabir edilen Tosya Güreşleri yapılacak.Bununla ilğili maddi ve manevi tüm hazırlıklar organize edilerek çalışmalar tamamlanmıştır ''dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 22:42

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 3 yıl Önce

En doğru karar verilmiş.

Parti
Parti - 3 yıl Önce

Başa gelirken verilen sözler unutuldu

Yunus Emre
Yunus Emre - 3 yıl Önce

Motorcu bey senin askerin Suriye de Diyarbakır da Hakkari'de şehit düşerken eğlenebileceksen helal olsun. Diğer konu bu ülke 18. Krizi yaşıyor siz festivalden bahsediyorsunuz. Parti bey size de iki çift lafım var yıllardır festival yapılmadı bu ilçede seçim için göz boyandı son sene yapıldı bunlara hiç bir lafiniz yok bakıyorum da. Başkanımız daha yolun başında bekleyin üzerinden 5 sene geçtikten sonra verilen vaatler hakkında konuşursunuz.

Motorcu
Motorcu - 3 yıl Önce

Aynen ali bey siz 50 yıl geriden geldiğiniz için festival kelimesi size yanlış geliyo milletin gülüp eğlenmeye hakkı yok zaten

GÜNEŞ
GÜNEŞ - 3 yıl Önce

SÜNNET İÇİN BASVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK

Yabanci
Yabanci - 3 yıl Önce

Volkan bey çok güzel düşünerek adım atıyor bizler de desteklemenin lazım rizaen lillah için iş yapıyor

Tosyalı
Tosyalı - 3 yıl Önce

Güzel bi karar Lakin Tosya esnafı nda düşünüp biraz hareket olursa daha güzel olur

Docia
Docia - 3 yıl Önce

Evet baskan bey sende haklısın tosya halki eğlenmeyi hak etmiyor tosya tanitilmayi hak etmiyor sizin zihniyetiniz bastan basa sıkıntılı be zihniyetinizi duzeltiniz mevzu bahis kıriz falan deyil bunuda herkez çok iyi biliyor ordaki küçük esnaf bir yıl boyunca o festival surecini bekliyor ama siz esnafa uzak tosyayi yiyen yillarca somuren bir kac sonradan gormeye yakin takildiginiz icin böyle kulplar bulup insanlari köle duzenine devam etmesini istiyen adalet yoksunu bıyıkla milliyetçilik yapan milletin deyil agalarin yanında olan neyse daha onumuzde cok gunler var bakalim arkasina saklandiginiz milliyetciliginizi görücez baskan vey


SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298