Tosya Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde Seçim Yapıldı

banner294

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Köylere Hizmet Götürme Birliği olağan genel kurul toplantısını yaptı.

Tosya Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde Seçim Yapıldı
banner278

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

İlçe Kaymakamı başkanlığı’nda yapılan toplantıya İl Genel Meclis Üyeleri ve köy muhtarları katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 31 Mart mahalli idareler seçimlerinin ardından İl Genel Meclisi Üyeleri ve muhtarların değişmesi nedeniyle Köylere Hizmet Götürme Birliğine üye seçimi yapıldı..
İlk önce İl Genel Meclis Üye seçimi yapıldı.Seçim sonrasında Hüseyin Örü 19 , Şerafettin Çiçek 25  ve Cihan Çetin 43 oy aldı. En fazla oyu alan 2 aday Şerafettin Çiçek ve Cihan Çetin Köylere Hizmet Götürme Birliğine üye olarak seçildi.
Köy muhtarlarından seçime 5 muhtar aday oldu. Seçimde Kilkuyu Köyü Muhtarı Münir Demirci 4 oy, B. Sekiler Köyü Muhtarı 8 oy, Çaykapı Köyü Muhtarı Sait Mergen 21 oy, Dağardı Köyü Muhtarı Selami Karadaş 21 oy ve Sapaca Köyü Muhtarı Ali Türkmen 23 oy aldı. En fazla oyu alan  Sapaca Köyü Muhtarı Ali Türkmen ve Dağardı Köyü Muhtarı Selami Karadaş Köylere Hizmet Götürme Birliğine muhtar üye olarak seçildi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gazi
Gazi - 3 yıl Önce

Neymiş bu muhtarlık ya 25 yıl SSK ödedim maaş var SSK var özlúk hakları var ne iyi 15 oyla muhtar ol yok artık bu muhtarlık kalkmalı köyler zaten özel idareye bağlı mahalle belediyeye bağlı muhtar ne iş yapar oy zamanı oy pusulasını seçmene ulaştırır hep bu benim bildiğim başka ne iş yapar

Ilyas sefer
Ilyas sefer - 3 yıl Önce

Hizmet bekliyoz köylere secilmekle bu isler olmaz icraat istiyoz

Ferit Demiroğlu
Ferit Demiroğlu - 3 yıl Önce

Seçilen bu arkadaş lar tüm köylere eşit şekilde hizmet götürürler İNŞALLAH.

Kul ahmed
Kul ahmed - 3 yıl Önce

Yani seçilen arkadaşlara bakıyorum da, müstahaklar seçilmiş

Eşit Lik
Eşit Lik - 3 yıl Önce

Dayılar işi götürür. 15 yıldır öyle değil diye açıklansın. İnşAllah sesi çıkmayanlara sıragelir.

Bağımsız
Bağımsız - 3 yıl Önce

1974-76arası Tosya tüm köylere elektrik geldi. Yine buyıllarda köy yolları yapılıp kumlandı. Yine hepsine çeşmeli su geldi. O zaman Kastamonu bölge müdürlükleri süper iş yaptılar. Kıt imkanlarla. Hele muhtarlar Kastamonuda yatarlardı. Maaş yok araba yok ölenlere rahmet yaşayanlara sağlıklar diliyorum. Bugün 30yıl geriye bi dönüp bakalım. Allah için bugün bu imkanlarınan tüm yollar asfalt, parklar, sulama kalalizasyonların bitmiş olması lazım dır. İş bilenin kılıç kuşananın saygı ve sevgiler. Kıymetli Milletvekilleri Tosyayı anlayın artık. Kastamonu yolumuzu ve devrez barajımızı yapıverin. İŞTE sıze 4-5koca bir zaman Türk Milleti Yaşasın veYücelsin. Ne Mutlu Türküm Diyene

SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298