Tosya Kaymakamı Suriyeli ailenin İftar sofrasına misafir oldu

banner294

Tosya Kaymakamı Suriyeli ailenin İftar sofrasına misafir oldu


buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Kaymakam Deniz Pişkin ve Doktor Firuze Soyak Ramazan ayı nedeniyle Suriyeli aileye iftarda konuk oldu.

Kaymakam Deniz Pişkin Marangozlar sanayi sitesinde bir işyerinin ikinci katında ikamet eden 3 aileden oluşan Suriyeli Rahman Uniz ve ailesi ile iftarını açtı. Suriyeli aile tarafından sıcak bir şekilde karşılanan Kaymakam Pişkin, aile ile bir süre sohbet etti.

ZİYARETTEN ÇOK MEMNUN KALDILAR

Aile reisi Rahman Uniz, iftarda ilçe kaymakamının kendilerine misafir olacağını duyduklarında çok heyecanlandıklarını dile getirerek, "İlçe Kaymakamının bize misafir olacağını duyunca hazırlık yapmak istedik ama bunu yetkililer kabul etmedi. Kaymakam Bey’in iftarını beraberinde getireceğini söylediler. Biz hazırladığımız yemekleri de sofraya koyduk. Kaymakamın ziyaret etmesi bizi çok mutlu etti. Yetimlerle beraber yaşıyoruz. Onlar da Kaymakam Bey’in gelişine çok sevindiler" dedi.

OYUNCAKLAR YETİMLERİ SEVİNDİRDİ

Kaymakam Deniz Pişkin 3 ailenin birlikte yaşadığı evde bulunan çocuklara oyuncak hediye etti. Kaymakam Pişkiş’e yakın ilgi gösteren Halepli yetim çocukların oyuncakları görünce gösterdiği sevinç gösterisi herkesi duygulandırdı. Kaymakam Pişkin kısa süre çocuklarla birlikte yerde oyun oynadı.

EN DEĞERLİ HEDİYE KAYMAKAMIN BİZLERİ ZİYARET ETMESİ

İftar sonrası Kaymakam Pişkin ailenin bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sorması üzerine Rahman Uniz ziyaretten çok memnun kaldığını dile getirerek, hallerine şükrettiklerini ve durumlarının çok iyi olduğunu ifade etti. Suriyeli aile Kaymakam Deniz Pişkin’e hediyelerin en güzeli Kuranı Kerim hediye etmek istedik fakat heyecandan unuttuk inşallah yakın bir zamanda Kaymakamımıza, hediyemizi vereceğiz. Bu akşam bizleri ziyaret eden başta Kaymakam Deniz Pişkin olmak üzere Doktor Firuze Soyak’a çok teşekkür ederiz’’dedi.

  (SDA-

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 10:49

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner291

banner307