TOSYA-KASTAMONU YOLU MASAYA TEKRAR YATIRILDI

banner294

TOSYA-KASTAMONU YOLU MASAYA TEKRAR YATIRILDI
banner278

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Mete Dikişci ve Yönetimi Karayolları 15. Bölge Müdürümüz Sayın Yüksel Oğuzhan'ı makamında ziyaret etti.  Tosya-Kastamonu yolu ile ilgili istişare yapıldı. Güzergah çalışmalarının bittiğini, hattın havaalanına çıktığı, yaklaşık Tosya-Kastamonu havaalanı arası mesafenin 51 km olduğu, bir adet tünel içerdiği, projelendirme çalışmalarının başladığı bilgisi alındı. Mevcut Yol üzerinde elzem olan viraj düzeltmelerinin ve kale yakasına kadar olan  şehrimize yakın yerlerin şerit çoğaltılmasını talep edildi.

D100 karayolu üzerinde mevcut köy ve şehir kavşaklarının düzeltilmesi talebinde bulunuldu. Tosya’ya giriş kavşakları olan 2 adet kavşağın peyjaz çalışmalarının bitirilmesini talep edildi . Bahçelievler kavşağı ve Hisar tuğla fabrikası arasında D100 karayolu kenarındaki  mevcut yağmur suyu hattının , dereye kadar uzatılmasını talep edildi. Karayolları bölge müdürü sıkıntıları yerinde görmesi için , ekibiyle birlikte Tosya’ya davet edilerek İlçeye gelme sözü alındı.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alp Bozkurt
Alp Bozkurt - 12 ay Önce

Ilgaz gibi tünel olacağını düşünenler varsa eğer boşuna beklentiye girmesinler. Ilgaz tünelini en çok Cengiz Holding'in tırları kullanıyor, Küre Eti Bakır'dan Çerkeş'e trene sürekli olarak işleyen tırlar için yapıldı ve bundan diğer halkta faydalandı. Zaten halk için yapılsaydı orası ücretli olurdu.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307