TOSYA KASAPLAR ARASTASI İSYANDA

banner294

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Tosya’da kurbanlıklarını kesen vatandaşlar, etlerini kıyma ya da kuşbaşı hale getirmek için gittikleri kasaplarda yoğunluğa neden oldu. Kurban Bayramı dolayısıyla iş yoğunluğu artan kasaplar, vatandaşların kıyma talebini karşılamak için yoğun mesai harcıyor.

İlçe merkezinde vatandaşlar, kurbanlıklarını kestikten sonra kasapların yolunu tuttu.kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine dağıttıkdan sonra ev için ayırdıkları Etlerini kıyma olarak değerlendirmek isteyen vatandaşlara sabahın erken saatlerinde kasap dükkânlarının önüne giderek,sıra beklemeye başladılar.

Günün ilerleyen saatlerinde yaşanan yoğunluk sonrası kasap arastasında yaşanan elektrik kesintisi hem kasap eSnafı hemde vatandaşları isyan ettirdi.

www.tosyahaberleri.com haber sitesi mikrofonlarına konuşan vatandaşlar yaşanan sıkıntıdan dert yanarak Belediye başkanından yardım istediler.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2021, 13:23

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kardelen Nzht
Kardelen Nzht - 1 yıl Önce

Kurban etleri kışlık suçuk, kıyma yapmak için değil, fakire fukaraya, ihtiyacı olana dağıtmak içindir aslında. İyi bayramlar

Ali Yaman
Ali Yaman - 1 yıl Önce

Neymiş demek ki kurban kıyma sucuk muş. Gariban a a fazla fala verilse daha makul olurdu

Tosyalı
Tosyalı - 1 yıl Önce

Maske mesafe temizlik tatile çıkmış anlaşılan. Korona dan da geçtim kurban dini amacından çıkmış gibi görünüyor resimlerde. Neye bağlayalım bunu? Geçim şartlarının zorluğuna mı? Yoksa aceleci bir millet olduğumuza mı?

ABDULLAH ARUK
ABDULLAH ARUK - 1 yıl Önce

VATANDAŞ KURBAN KESMİYOR ÇEYREKCİLİK YAPIYOR KURBAN KESSE BÖYLE ASLA OLMAZ FAKİRİ DÜŞGÜNÜ DÜŞÜNEN KİM ???

Tosyalı
Tosyalı - 1 yıl Önce

HAk için kurban küp için kavurma kimse kurban kestim diye kendini kandırmasın

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307