TOSYA KARGIN KÖYÜNDE YER YARILDI (Görüntülü Haber )


buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Tosya Kargın’da korkutan Erozyon
Yer yarıldı!
Tosya Kargın köyünde geçtiğimiz haftalarda toprakta oluşan dev çatlakların ardından bu kez de büyük bir heyelan meydana geldi. Mevsimin aşırı kurak gitmesi ve yeraltı sularının çekilmesinin de erozyonu tetiklediği tahmin ediliyor. Köylüler ise heyelanı çevredeki kömür ocaklarından kaynaklanmış olabileceğini de düşünüyor.
Yaklaşık 20 yıl önce heyelan sebebiyle boşaltılarak yeni yerleşim yerine taşınan Kargın’da riskin devam ediyor olması yüzünden, halen bu kesimde ikamet eder köylüler yetkililerin kendilerine bir çözüm sunmasını bekliyor.

Yaklaşık 1 ay önce www.tosyahaberleri.com haber sitemizin gündeme getirdiği haberde o gün meydana gelem yarıkların içine 1 insan rahatlıkla girerken bugün o yarıkların içinden TIR geçecek şekilde genişlediği ve çogu yerden göçüklerin meydana geldiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 22:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 9 ay Önce

Erezyon değil heyelan

Tosyalı. Gurbtetci,
Tosyalı. Gurbtetci, - 9 ay Önce

Allah Esirgesin, Haberi okudum. İlgili uzmanlara, profosörlere danışmak lazım. nedir. neyin nesidir ne.? yapmalıdır diye, Selam ve dua ile. .

tosyalıgurbetçi
tosyalıgurbetçi - 9 ay Önce

Üzülerek okuyorum ki heyalanla alakası olmayan tamamen böldege yer alan KÖMÜR OCAĞI İŞLETMESİNİN KATLİAMIDIR bu. yetkililer sesimizi duysun istiyorum. ne arazi bıraktılar ne tarla nede hayvanlara otlak yerler. köylünün içme suyu ,sulama suyu hepsi yok oldu bi gelin bakın lütfen ne demek istediğimizi kendi gözlerinizle görün .

Mert
Mert - 9 ay Önce

Meteor düştü ben gördüm çatışma vardı yukarlarda biri aşağı düştü

blent zorl
blent zorl - 9 ay Önce

Gorevliler goreve

SIRADAKİ HABER