Tosya İmam Hatip Öğrencilerinden Örnek Davranış

Tosya İmam Hatip Öğrencilerinden Örnek Davranış
banner271

buraya tıklayınız

Sedat AĞACIKOĞLU

Kastamonu’nun Tosya ilçesine bağlı Berçin Köyünde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailenin yaşadığı dramı 25.12.2018 tarihinde ‘’ Tosya Berçin Köyünde Yaşanan Aile Dram’’ haber başlığı ile gündeme getirmiştik

O gün bahse konu olan Tosya ilçesine bağlı Yukarı Berçin Köyünde ikamet eden Recep Kıraç ve ailesi, her an yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kaldıkları evlerinde yaşam mücadelesi verdiğini ve Ailenin evlerinin yıkılma tehlikesi nedeniyle geceleri büyük korku yaşadıklarını ve uyuyamadıklarını belirterek, yetkililerden yardım istemişti.

Haberimiz sonrası ilçe yetkilileri köye giderek aileye ev sözü vermiş ve en kısa zamanda mağduriyetlerinin giderileceğinin söylemişti.

Yerel ve Ulusal basında haberimiz in geniş yer bulması sonrası Tosya Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü öğrencileri ve danışman öğretmenleri toplum hizmeti çalışmaları kapsamında harçlıklarından topladıkları paraları Aşağı Berçin Köyü´nde yaşayan aileyi ziyaret ederek yardımı aileye ulaştırdılar.

Ziyaretten memnun olan aile üyeleri okulumuz öğrencilerine bu güzel davranışlarından dolayı teşekkür ettiler. Öğrencilerimiz de paylaşmanın ve yardımlaşmanın önemini kavradıklarını ve bu ziyaretten çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 00:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
emin ayaz
emin ayaz - 1 yıl Önce

helal olsun vicdanlı hanım kızlar sizleri tebrik ediyorum Allah ömür versin sizlere

Mert
Mert - 1 yıl Önce

Suriyelilere yardim edecegini Devlet, kendi insanimiza neden yardim etmiyor? Nerde o Suriyelilere yardim icin birbirleri ile yarisanlar? Neden bu aileye yardim etmiyorlar

Gurbetci-37
Gurbetci-37 @Mert - 1 yıl Önce

Yardım edilmediğini nereden biliyorsun ki. Suriye’ler müslüman değilmi insan değilmi osmanlı değilmi. Neden yardım etmeyelim.

sarıka
sarıka - 1 yıl Önce

Rabbim sizden Razı olsun.hayrınızı kabul buyursun .EFENDİMİZE KOMŞU EYLESİN

Mert
Mert - 1 yıl Önce

Sedat AĞACIKOĞLU hemserim yorumlari tarafli onayliyorsun. Hic edit deyil bu

bir fani
bir fani - 1 yıl Önce

sağ elin verdiğini sol el görmemeli.

fatih
fatih - 1 yıl Önce

Allah razı olsun o çocuklara ve öğretmenlerine

rghn
rghn - 1 yıl Önce

çok güzel bir davranıs

SIRADAKİ HABER