TOSYA İLÇE TRAFİK KOMİSYONU BU HABERE DİKKAT

banner294

TOSYA İLÇE TRAFİK KOMİSYONU BU HABERE DİKKAT
banner278

buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

Kastamonu’nun Tosya ilçesi Cumhuriyet mahallesi muhtarı Muzaffer Acar Şehit Teğmen Şalcı sokaktan başlayarak Sebze Pazarına giden araç trafik yoğunluğuna dikkat çekerek gerekli düzenlemeler yapılması için İlçe Trafik Komisyonuna müracaat etti.

Mahalle muhtarı Muzaffer Acar mahalle halkının talebini anlatan ve özellikle pazartesi günleri sebze pazarı yolunda ki trafik sıkıntısını gündeme getiren kendi çizdiği kroki ile Tosya Kaymakamlığı İlçe Trafik Komisyonuna dilekçe ile müracaatta bulundu. Muhtar Acar durumun acili yetini ve vahametini şu şekilde gündeme getirdi ‘’ Yoğun motorlu taşıt trafiğinin yer aldığı bu alanlarda, ÖNCE İNSAN diyebilmek için radikal kararlar almak. Radikal kararlar alabilmek için de kararlı bir irade ortaya koymak gerek. Mahallemizin bu güzergahında yaşanan Trafik çilesi araç sürücülerini olduğu kadar yayalarda çileden çıkarır bir duruma geldi. Özellikle ilçemizde sebze pazarının kurulduğu pazartesi günleri Vanlı Otel üst kısmında başlayıp sebze pazarına kadar giden Ortaokul sokak ile Şehit Teğmen Şalcı caddesinde yaşanan çift taraflı gidiş-geliş araç trafik yoğunluğu çoğu zaman karşılıklı iki araç karşı karşıya geldiği anda trafik kitleniyor. Bunun yanı sıra birde dar olan yol güzergahında sağlı-sollu araç park yapılında sürücüler çileden çıkarak yol verme tartışmasına giriyor. Muhtarlık olarak vatandaşlarımızın yoğun şikâyeti sonrası imza toplayarak Tosya Kaymakamlığı İlçe Trafik komisyonuna müracaat edip yolun Tek yönlü araç trafiğine uygun şekilde düzenlenmesini talep ettik. Fakat ne yazık ki ilçe trafik komisyonu hiçbir açıklama yapmadan mahalle halkının bu talebini reddetti. Yarın bir kaza olsa veya trafik stresinden kaynaklı sürücüler arasında üzücü bir olay yaşansa bunun sorumluluğunu kim alacak O dönem yaptığımız talebimiz kabul edilmedi fakat inşallah ilçe trafik komisyonu bugün bu sıkıntıyı tekrar dikkate alarak ilk toplantıda gündemine alır ve vatandaşın istediği şekilde yeniden Trafik düzenlemesi yapar’’dedi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tosya Sevdalısı
Tosya Sevdalısı - 10 ay Önce

Bahsedilen caddede ki ve diğer caddelerde ki trafik sorunlarını ve oluşan sıkıntıları yetkililer dikkate alır da trafik komisyonu en kısa zamanda çözüm bulur inşaAllah.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307