Tosya İftar Çadırınıda Yemeği NALBANTOĞLU İkram Etti

Bu yıl 11. kez kurulan iftar çadırına Hayırsever Tosyalı iş adamı İsmail Nalbantoğlu ve Nalbantoğlu Yapı Malzemeleri Sanayi Ticaret A.Ş İlçemiz halkına İftar Yemeği verdi.

Tosya İftar Çadırınıda Yemeği NALBANTOĞLU İkram Etti
banner278

buraya tıklayınız

Ortalama 700-800 kişinin katıldığı iftar çadırına İlçemize yeni atanan Tosya Müftüsü Mehmet Korkmaz’da katıldı. Müftü Korkmaz yaptığı kısa açıklamada ilçemizin Hayırsever işadamlarının vermiş olduğu bu iftar yemeklerinde  Fakir ve muhtaç insanlarla eşit şartlarda çocukları ile birlikte yan yana iftar çadırında yemek sırası bekleyen vatandaşların oluşturduğu manzara, İslam dininin dayanışma ve kardeşlik örneğini gözler önüne seriyor dedi.


İftar Yemeğini organizasyonunu üstlenen Tosya Din Görevlileri Derneği bünyesinde bulunan imam ve müezzinler yaptıkları fedakârca çalışma ile iftar çadırına gelen yüzlerce vatandaşa yemek dağıtımı ve servisi yapmaktadırlar. Din Görevlileri Derneği Başkanı Muammer ÖMÜR yaptığı açıklamada her akşam  görevli arkadaşlarımız iftarlarını ailelerinden ayrı burada iftar çadırında iftara gelen vatandaşlarımızın küçük büyük demeden tüm kardeşlerimize yemek servisi yaptıklarını Allah Rızası için yapılan bu hizmetin karşılığını çadıra gelenler tarafından ‘’ ALLAH RAZI OLSUN ‘’ duaları ile misli misline aldıklarını ifade etti.  
Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2012, 00:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
civriz
civriz - 9 yıl Önce

gayet normal...

MACİT KEFELİ
MACİT KEFELİ - 9 yıl Önce

bereketli olsun.inşallah ramazandan sonradaa zenginlerimiz ayni duyarlikta olurlar.

SIRADAKİ HABER