Tosya Hükümet Konağının 50 Yıl Öncesi ve Sonrası

Tosya Hükümet Konağının 50 Yıl Öncesi ve Sonrası
banner271

buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU

Kastamonu´nun Tosya İlçesinde Depreme dayanıksız olması nedeni ile 2017 yılında yıkımı gerçekleşen Hükümet Konağının yeri ve yapımı konusunda belirsizlik yaşanıyor.

Cumhuriyet Meydanında yer alan 1970’li yıllarda yapılan ve 2017 yılında yıkımı gerçekleşen Hükümet Konağı hakkında ilçe yetkilileri yaptığı açıklamada ‘’ Hükümet Konağı ve Emniyet Müdürlüğü binalarının geçici olarak taşınmasının ardından yıkım işlemleri de hızlıca başlanacak ve hükümet konağının yapımına da ihale sonrası hızlıca başlanacak olup, 8 bin m2 alanda inşa edilecek olan Hükümet Konağı ilçemiz mimarisine değer katacak” demişti.

Yapılan açıklamalar sonrasında sabırsızlıkla beklenen yeni ‘’ Hükümet Konağı ‘’ projesi ve maket resimleri basın yolu ile yetkililer tarafından tanıtımı gerçekleştirilmişti. Fakat aradan geçen 2 yıl süre içinde Hükümet Konağı projesinde bilinmeyen bir nedenle gecikme meydana geldi. Projenin gecikmesi sonrası Hükümet Konağı yeri ile ilgili çeşitli söylentiler halk arasında konuşulmaya başlandı. Kimi zaman yıkılan Hükümet Konağının yerinin açık otopark yeri olacağı kimi zamanda Şelaleli Park yapılacağı söylentileri konuşuldu.

Tam bu tartışmaların ve belirsizliğin yaşandığı bu günlerde sosyal medyada 1970 li yıllara ait bir fotoğraf paylaşıldı. Belediye Başkanı Mehmet Erkaragülle zamanında inşaatına başlanan Hükümet Konağının o gün ki siyah beyaz fotoğrafı ile 2019 yılında çekilen Hükümet Konağı yerinin nostaljik hatırası Tosya’nın değişimi konusunda ne derece gelişim ve ilerleme olduğu yönünde iz bırakıyor.

Foto Kaynak: Siyah Beyaz Tosya Sayfası

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 23:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nail kurtcuoglu
Nail kurtcuoglu - 1 yıl Önce

Demekki bir şey değişmemiş aynı tas aynı hamam

Dinleyici
Dinleyici - 1 yıl Önce

Birde özgür basın yorunları engellememeli yaptığımız yorumları onaylamıyosunuz

Selim Akıllı
Selim Akıllı - 1 yıl Önce

Evet Muhalefet edecek şey çokmu evet haddinden fazla. Ama şunu düşünün siyah beyaz resimden 3 sene öncesine dönersen orada küçük bir bina var. Ama yıkmışlar yerine yenisi yapılmış. Devletinde adeti budur zaten. Kullanım ömrü süresi dolan şeyi yıkar yerine yenisini yapar. Yerine ne yapılmış şimdi yıkılan o zaman için muhteşem diyebileceğimiz hükümet konağı yapılmış. Ama onunda kullanim süresi dolmuş yıkılmış ama şunu biliyoruz yerine yenisi yapılacak. Ben genel anlamda eleştirecek nokta şunu buluyorum. Tosyada herkesin ferdi yaşadığı gibi siyasette idarede ferdi olarak gidiyor. Bi adam belediye reisi olduysa işi ekiple degil tek götürüyor. Parti başkanı olduysa o işi tek götürüyor. Kürüm amiri olduysa o işi tek götürüyor. Yani diyeceğim ferdi idarecilik yapmak çok zor. Kimse tek başına birseyi iyi bilemez. Hep bilemez. Ülkede ilde ilçede heryerde bu sıkıntılar var. Sadece tosya için bunu söyleyemeyiz. Yani demem o dostlar ekip olun ekip. Tosya ekip olamazsa her kurum tek akılla yonetilirse ne hükümet konağı zamanında yapılır. Nede adliye ne karakol. Suç devlette asla degil devletin taşradan başlayarak idaresine tek başına talip olmuş secilen atanan insanlarda. O insanlara bu ikazi yapamayan bizlerde. Yoksa devletin ne sucu var. Sorun bakalim belki dile gelse oda vatandaslarindan sikayetcidir.

Dinleyici
Dinleyici - 1 yıl Önce

MaşşAllah ne kadar büyük bir değişim .. tbkler

ALİ
ALİ - 1 yıl Önce

o zamanlarda teknoloji daha iyiyimiş sanırım aynı açıdan çekilmiş foto ama eski olan fotoğraf daha yaygın çekmiş

TOSYALI
TOSYALI - 1 yıl Önce

Tosya coook değişti coook
Eki karakol yada orman binası ni bile yok etmişiz basariiii
süper siyasetcilerle ilerliyoruz

Onur Şahanoğlu
Onur Şahanoğlu - 1 yıl Önce

Bir tek okul yapılmış herhalde.

Tsyl
Tsyl - 1 yıl Önce

Abey Allah o daş duvarları yapanlardan razı olsun. O duvarla riskli değil mi acaba? Ticaret lisesinig duvarı baga diyivig. Siyasetçi bugün var yarın yok. Memleketin amiri memuru duysun konuya el atılsın. Yeni bina yapıp goca yarı üstüne indümeye gerek yok


SIRADAKİ HABER