TOSYA HÜKÜMET KONAĞI 2021'DE HİZMETE BAŞLAYACAK

TOSYA HÜKÜMET KONAĞI 2021'DE HİZMETE BAŞLAYACAK
banner278

buraya tıklayınız

Haber:Sedat Ağacıkoğlu

Yatırım programına alınan ve 15 Nisan 2019 tarihinde ihaleye çıkılıp inşaat çalışmaları başlanan Tosya Hükümet Konağı inşaatının %50 si tamamlandı.
 Pek çok kamu kurum ve kuruluşunu aynı çatı altında toplayarak vatandaşlara daha hızlı ve etkin hizmet verilmesi hedeflenen proje 8 bin 100 metrekare alan üzerinde inşa ediliyor. Yeni hizmet binası tamamlandığında yaklaşık 12 kamu kurumunun hizmet vereceği birimler Yazı İşleri Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Tapu Müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü, Tosya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı, İlçe Dernekler Müdürlüğü, İlçe Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü, Tosya Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı, ile bu kurumlara bağlı birimler yer alacak. Yaklaşık 130 kişilik konferans salonu, farklı büyüklüklerde toplantı odaları, 30 araçlık açık otopark bölümleriyle vatandaşlara hizmet verecek. Projede vatandaşların işlemlerini gerçekleştirirken zaman geçirebileceği sosyal alanlar ile resmi ziyaret ve törenlerin gerçekleştirileceği bölümlerde yer alacak.
 İhalesi yapılarak tüm hızı ile devam eden Tosya Hükümet Konağı inşaatı maliyeti 19 milyon 639 bin TL olarak açıklandı.

1970 yılında Rahmetli Belediye Başkanı Mehmet Erkaragülle tarafından yapılan Eski Hükümet Konağı Depreme dayanıklı olmadığı raporu sonrasında 2017 yılında yıkıldı. 50 yıl sonra yenisi hizmete geçecek Tosya Hükümet Konağında bu güne kadar 13 kaymakam ilçeye hizmet etti.
2021 yılında hizmete girecek olan Tosya Hükümet Konağı yeni Kaymakamı ile ilçeye hizmet etmeye başlayacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih
Fatih - 8 ay Önce

Maşaalah.Sayın Kaymakamımız Deniz Pişkin,Eski Belediye Başkanımız Kazım Şahin ve Sayın Metin Ekşi,Akp ve Mhp ilçe başkanlarına ve Volkan Kavaklıgil’e sonsuz teşekkürler.İnaniyoruz daha çok güzel günler göreceğiz.

Mert
Mert - 8 ay Önce

50 sene dediginiz cok bir yil deyil. Gelin sizi kiskanan Avrupaya bir bakin. Adamlarin binalarina 150-200 seneden asagi binalari yok. Kafanizi kumdan disari cikarin biraz...

Özer Yiğit
Özer Yiğit - 8 ay Önce

Almanya'da milli eğitim müdürlüğüne gitmiştik ve şok olmuştum. Sadece 5 çalışanı vardı ve müdürlük sıradan bir apartmanın dairesiydi. Belediye binasıda 1718'de yapılmış hala kullanılıyordu.

murat bey
murat bey - 8 ay Önce

KAYMAKAM BEYE VE ESKİ BELEDİYE BAŞKANI KAZIM ŞAHİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ. VOLKAN KAVAKLIGİLİ BAŞARISIZ BULUYORUZ

Savaş Mıhcı
Savaş Mıhcı - 8 ay Önce

İnternet sayfanız sağlıklı çalışmıyor, sürekli sayfa değişiyor. İki kere görüş yazmaya kalktım, yazdıklarım bitmeden sayfa değiştiği için yazdıklarım silindi.

Kısaca 30 araçlık otopark ne oradaki hizmet araçlarına ne de orada çalışan personel araçlarına yeter.

SIRADAKİ HABER