Tosya Hayvan Pazarı Kurban Öncesi Ne Zamana Kadar Açık

Tosya Hayvan Pazarı Kurban Öncesi Ne Zamana Kadar Açık
banner278

buraya tıklayınız

Haber : Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde Cumartesi günleri kurulan ve bölgenin en büyük hayvan pazarları arasında yer alan Tosya Belediye Hayvan Pazarı Arife gününe kadar açık kalacak.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşlar da kurbanlık alımı telaşesine düştü. Evlerinde veya Bağlarında hayvan besleme yeri olan vatandaşlar bayra öncesinde kurbanlık hayvanlarını alırken, koyacak yeri olmayan vatandaşlar da son güne kadar yada Arife gününe kadar beklemeyi tercih ediyor.

31 Temmuz 2020 Cuma günü idrak edilecek olan Kurban Bayramı için Tosya Hayvan Pazarı 25 Temmuz Cumartesi günü başlayacak ve Arife günü de dahil olmak 30 Temmuz 2020 Perşembe günü de dahil olmak üzere 6 gün açık kalacak.  Tosya Belediye Hayvan Pazarın Arife gününe kadar açık kalacak olması hayvan satıcıları yanında kurbanlık hayvan alacak olan vatandaşları da sevindirdi.  Kurbanlık hayvan alacak olan vatandaşlar; “Pazarın özellikle arife günü açık olması aldıkları hayvanları koyacak yeri olmayan vatandaşlar için oldukça önemli. Koyacak yeri olmayan vatandaşlar Arife günü aldıkları kurbanlık hayvanlarını bir sonraki gün kesime götürüyor.  Böylece hiç sıkıntı yaşamıyor. Hayvan Pazarı 25 Temmuz 2020 tarihinden itibaren Arife gününe kadar açık kalacak. Herkes istediği zaman kurbanlık hayvanlarını alarak kurban ibadetini yerine getirecek” şeklinde hayvan pazarı hakkında görüşlerini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2020, 19:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
HASAN
HASAN - 12 ay Önce

sayfa boş kalmasın diye yapılmış bi haber

Ramazan TAŞCI
Ramazan TAŞCI - 11 ay Önce

haber ile ilgili olmayacak ama TELAŞE gibi Tosya ağız şivesinde olan kelimeleri, ifadeleri daha çok görsek güzel olmaz mı Sedat bey? böylelikle özümüze ait olanlar belki korunur düşüncesindeyim.

SIRADAKİ HABER