Tosya Halk Eğitim Merkezi ve Öğretmenevi Yıkılıyor


buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Tosya’da, karot değeri düşük olan ve depreme dayanıksız olduğu tespit edilen Halk Eğitim Merkezi’ve Öğretmenevinin yıkım çalışmaları başladı.
Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan binasında hizmet veren fakat geçtiğimiz ay boşaltılan Tosya Halk Eğitimi Merkezi binasında yıkım çalışmaları başladı.Halk Eğitim Merkezi Kaymakamlık yanında yer alan Fen Lisesi Öğrenci Pansiyon binasının 5.katında geçici olarak hizmet verecek.

ÖĞRETMENEVİ SAHPSİZ KALDI

Tosya Öğretmenevi Halk Eğitim Merkezi ile aynı kaderi paylaşıyor. Karot değeri düşük olan ve depreme dayanıksız olduğu tespit edilen Öğretmenevi içi boşaltılarak yıkım çalışmalarına başlandı.Yaklaşık 2 yıl önce Atabinen Mesleki ve Teknik Lisesi'nin bir bölümü alınan kararla boşaltılarak tartışmalara rağmen Öğretmenevi olarak yeninen yapılmasına karar verilmişti.Depreme dayanıksız olduğu raporları açıklanan ve iki yıl önce yapılan tüm harcamalara rağmen Öğretmenevi'nin yıkım çalışmaları başladı.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 21:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yetenek Bilinç
Yetenek Bilinç - 7 ay Önce

Köy Enstitüleri kapatılmamış olsaydı bu toplum bugün daha farklı daha güzel yerlerde olurdu Halk Eğitim Merkezlerinin işlevi ve faaliyetleri daha da artırılmalıdır. Kurslar çeşitlendirilmeli, sayıları artırılmalıdır. Umarım yeni hizmet binası en kısa zamanda yapılır.

SIRADAKİ HABER