TOSYA HALK EĞİTİM MERKEZİ KURSİYERLERİ DEPREM BÖLGESİNE ANLAMLI YARDIM

banner294

TOSYA HALK EĞİTİM MERKEZİ KURSİYERLERİ DEPREM BÖLGESİNE ANLAMLI YARDIM

buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçesi olan ve birçok ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki deprem sonrası Tosya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü idarecileri, eğitim personeli ve kursiyerler bir araya gelerek yaprak sarması başta olmak üzere gıda maddesi ve yardım malzemesi hazırlayarak deprem bölgesine gönderdiler.

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Halk Eğitim merkezindeki kursiyerler zor günler geçiren depremzede vatandaşlara kimi yöresel yiyecek hazırlıyor kimi de bere ve atkı örerek destek olmaya çalışıyor.

Türkiye’yi derinden etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenler için gönüllü çalışma başlatan Tosya Halk Eğitim Merkezi kursiyer kadınlar, bu günlerde depremzedeler için yoğun mesai yapmaya başladı. İmece usulü yaprak sarma yapan kadınlar, hazırladıkları ürünleri deprem bölgesine göndermek üzere ilçedeki Tosya Kaymakamlığı Yardım Platformuna teslim ediyor.

Tosya Halk Eğitim Merkezi son olarak 200 adet köy ekmeği,4 büyük koli Tosya Yaprak sarması ve 1.000 adet kefen ayrıca giyim ve ısıtıcı malzemesi hazırlayarak deprem bölgesine gönderdiler.

Tosya Halk Eğitim Merkezi yetkilileri deprem bölgesine gönderilmek üzere Eşofman takımı dikimi, Uyku tulumu dikimi, ve diğer giyecek dikimi için çalışmalarının devam ettiğini en kısa zamanda bunları da depremzede vatandaşlarımıza göndereceklerini ifade ettiler.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
DEFİNEYE HAYIR
DEFİNEYE HAYIR - 4 ay Önce

Tosya çaykapı köyüne duyuru yapmak istiyorum. Bu DEFİNE İÇİN yapılan kazılar toprağa zarar veriyor. Ve bir sarsıntı da toprak kayması yada zemin zedelenmesi oluyor. Maalesef ki bu kazılar çaykapı mezarlığı yada mezarlık yanına yapılıyor. Yada bahçe yapımı adı altında KAPŞON TAKIP İŞÇİ KILIĞINA GİRİP KAZIYORLAR böylelikle toprağa zarar veriyorlar. ÇAYKAPI KÖYÜ başta olmak üzere tüm TOSYANIN köylülerine sesleniyorum. Bİ yerde kazı gördüğünüzde kazı çalışma ruhsatları izinleri yoksa kastamonu cumhuriyet başsavcılığınca yada tosya jandarmaya İHBARDA bulunun. Yoksa dediğim gibi deprem de zemin zararı oluşturup köye zarar verebiliyorlar.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307