TOSYA GÜREŞ AĞASI MAHİR CIĞA

Tosya’mızda 03.09.2011 Cumartesi günü Tosya Güreş Meydanında yapılan Güreş Ağalığı’nda yeni güreş ağası Mahir CIĞA oldu. Geçen Yılın Ağası Osman OĞUZ'dan ağalı alan Mahir CIĞA önümüzdeki dönem Güreşleri için şimdiden çalışmalara başlayacağını söyledi.

TOSYA GÜREŞ AĞASI MAHİR CIĞA
banner271
banner266

Haber&Foto:Sedat Ağacıkoğlu-Alaattin Keşoğlu


2012 Yılı Yeni Güreş Ağamız Mahir CIĞA oldu.

Tosya’mızda 03.09.2011 Cumartesi günü Tosya Güreş Meydanında yapılan Güreş Ağalığı’nda yeni güreş ağası Mahir CIĞA oldu. Geçen Yılın Ağası Osman OĞUZ'dan  ağalı alan Mahir CIĞA önümüzdeki dönem Güreşleri için şimdiden çalışmalara başlayacağını söyledi.


Ağa aday listesinde yaklaşık olarak 13’e isim vardı, isimler anons edildikten sonra Aday ağalar meydanda hazır bulundu. Güreş Ağa Adaylığına ilçemizin tanınan iş adamları ve esnafları aday olarak katıldı.

Güreş ağalığını Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin  5 Bin TL ile başlattı. Arttırma 3 tur sürdü ve çeşitli miktarlarda yapılan bağışların ardından ,diğer adayların yaptığı artırmalar sonucu son sözü Mahir CIĞA 80 .000 TL ile Güreş ağası olduğunu ilan etti.


 Eski ağa Osman Oğuz Yeni Ağamızın İlçemize ve güreş organizasyonuna hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diyerek Ağalık Fesini çıkarıp Mahir CIĞA’ya verdi kendisini tebrik ederek kutladı.

 Yeni Ağa Mahir CIĞA, eski ağa Osman OĞUZ ile birlikte ele ele tutuşarak güreş meydanında Ağalık turu atarak izleyicileri selamladılar.


Mahi CIĞA yaptığı konuşmada " Ata sporumuz olan güreş organizasyonlarında başkanımızın yükünü az da olsa hafifletmek için ağa oldum. Burdan tüm İş Adamlarımıza ve Sanayiicilerime sesleniyorum, Herkes yanında bir pehlivana destek olsa bu ata sporumuz çok daha iyi yerlere gelir. Bende önümüzdeki yıl yapılacak olan organizasyonda elimden gelen desteği vereceğim." diyerek Ağalık konuşmasını sonlandırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER