TOSYA GENÇ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ BASIN AÇIKLAMASI

TOSYA GENÇ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ BASIN AÇIKLAMASI
banner278

buraya tıklayınız

Sevgili Tosyalılar, dün maalesef Kastamonulu bir sözde gazeteci tarafından, ‘Kastamonu’nun Vuhanı’ başlığıyla kaleme alınan yazı dizisi bizi ve tüm Tosyalıları ziyadesiyle üzmüş ve sinir katsayılarımızı arttırmıştır. Tosya ve Tosyalıya kullanılan ifadeler, iftiralar, Kaymakamımız Deniz Pişkin hakkında kullanılan ithamlar asla kabul edilebilir değildir. Bu olacak iş değildir.
İlçemiz Tosya’da İlçe Hıfzıssıhha kurulu tarafından alınan kararlar harfiyyen uygulanmış Tosyalı vatandaşlar da bu kararlara uymuştur. Ülkemizin tamamında, hatta devamlı gidip geldiğimiz Kastamonumuz’da da  olduğu gibi Tosyamız’da da kendini bilmez 3-5 kişi kurallara uymayıp evlerinde kalan insanların da hakkına girmiştir.
Ancak Sarı’nın sözde yazısında belirttiği gibi Tosya’da ne toplu iftarlar düzenlenmiş ne de toplu teravih namazları kılınmıştır. Tosya, kültürü, nüfusu, sanayisi ve üretimi ile tüm dünyaya ihracat yapan, Türkiye’nin hemen her yerinden insanı içinde barından bir şehirdir. Tosya’yı; Cide, İnebolu ya da Taşköprü ile kıyaslamak tam bir aymazlıktır. Bu yazı baştan sona Tosyalıyı, Kastamonulu’ya kırdırmak, insanları kin ve nefrete sürüklemek için yazılmış tamamı provokasyon kokan, Kıskançlık krizlerine girmiş bir kafanın yargısız infazıdır.
Ancak bu İzzet Sarı denen zatın geçmişten bu yana bir yarası olacak ki yıllar öncesi Tosya Belediyespor için yazdıkları daha dün gibi aklımızda. Sarı’nın Tosya’ya kini bitmemiş ve görünen o ki bitmeyecektir de! Ancak biz de Tosya Genç İş Adamları Derneği olarak bu işin peşini bırakmayacağız. Tosya’daki tüm STK’larla birlikte bayram sonrası gereken neyse, hak edilen neyse o yapılacaktır.

BİR SÖZÜMÜZ DE KASTAMONU GAZETECİLER CEMİYETİNE
Malum şahıs Kastamonu’da yıllarca gazetecilik yapmış ve yazılarına da devam ediyor. Başkanlığını da Tosyalı bir hemşehrimizin yaptığı Kastamonu Gazeteciler Cemiyetini de çok sert bir şekilde kınıyoruz. Sarı efendinin kaleme aldığı Tosya ve Kastamonu halkını birbirine düşürecek kaos dolu yazısından dolayı bir çift laf edememiş olmasını şaşkınlıkla karşılıyoruz. Sarı ve benzerlerinin zihniyetinde olduğunuzu düşünmek bile istemiyoruz ki, bu Kastamonu’daki gazeteci arkadaşlarımız için beslediğimiz güzel temennilerin önüne geçmeyecektır.  Ancak bu yaklaşımızınızı unutmayacağımızdan da hiç şüpheniz olmasın.

Tosya, Kastamonu’dur, Kastamonu’da Tosya.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dikmenli
Dikmenli - 1 yıl Önce

Adam yalan yanlış birşey yazmamış neden bu reflex acaba sözde Tosyalı geç iş adamları ky tekstil neden kapatıldı heralda laf olsun diye neden böyle atağa geçtiniz sırf sizin para kazanma hirsiniz lux hayat sevdaniz yüzünden kaç kişi bu hastalığa yakalandı kaç tane iscinize kovid19 testi yaptırdınız varsa onuda evrakini buradaki gazeteye verin onuda bir görelim burda sağlık söz konusu orda burda belediye ona yardım verdi yok Tosyalı bilmem neler surda yardım dağıttı yok yok kaymakam bey şurayı teftiş etti diye reklam kokan boy boy fotoğraf sergilemekle bu iş çözülmez sanki Tosyayı düşünüyormuş gibi yaparak Tosya düşünülmez kopyala yapıştır yaprakta basın açıklaması verilmez insanları sosyal mesafe olmadan dip dipe Tosyayı çok sevdiginizden mi çalıştır diniz yoksa o nalet olası banka hesaplarınızı doldurup lux evler lux arabalara binmek için mi bir çoğunuz askeri ücretin altında işçi çalıştırıp sözde verdiğiniz askerî ücretin üstünü elden aldığınızıda biliyor bu halk Tosyanin en büyük düşmanı sizin gibi baba parasıyla bir yerlere gelip yoksulluğun yanından geçmeyen siyasi rant zenginlerine ihtiyacı yok .... Son satrimda tosyahaberleri sitesine eğer bu paylaşımı yapmazsanız ahretde iki elim yakamda haberiniz olsun.

meD
meD - 1 yıl Önce

Adam ağızdan ağıza dolaşan bir lafı hatırlatmış. Ayrıca bütün tesbitleri doğru. çarşıda araba koyup 2 dakika para çekemiyorsun.iftarda bir araya gelenler oldu. pideciler ağzı burnu açık, tatlıcıların tepsileri açıkta nefes mesafesinde. Daha eleştirilecek çok şey varda Kastamonu yazmış gerek yok.

Öz Tosyalı
Öz Tosyalı - 1 yıl Önce

Bence İzzet Sarı'ya teşekkür etmek lazım. Onun dile getirmesiyle Tosya'daki vakalar artık daha bilinir oldu. İnşAllah daha sert önlemlerle Tosya'dan bu hastalık tamamen temizlenir. Saygılar.

Çankırı in Kastamonu out
Çankırı in Kastamonu out - 1 yıl Önce

Kastamonu Tosya' ya hiç bakmadı, bakmıyor ve bakmayacak. Bütün Tosyalı STK' ların bir araya gelip bu konuyu düşünmeleri lazım. Gerekirse referanduma gidip Çankırı' ya bağlanmamız lazım. En azından Kastamonu' nun bize layık görmediği milletvekiline böylece kavuşmuş oluruz.

Fth
Fth - 1 yıl Önce

Çok şükür şimdiye kadar kastamonu dan bşy görmedik bu saatten sonra görmesekte olur burası konumu itibari ile günde binlerce aracın geçtiği binlerce kişinin uğradığı bi ilçe ve bir sürü fabrikası var çalışanı var o şahsiyet o kadar biliyosa tosyaya laf atmayı o zaman gitsin bu lafları üretim önemli diyen cumhurbaşkanımıza söylesin eğer o herif gbi düşünen bi kastamonu varsa biz yokuz bizbize yeterizz

Turkmen Sahin
Turkmen Sahin - 1 yıl Önce

Yazıyı kaldırmaları için şikayet yazısı yazalım. Aşağıdaki linkteki formu doldurup şikayet iletebilirsiniz.
https://baskentpostasi.com/iletisim/

Dikmen li
Dikmen li - 1 yıl Önce

Tosya haberi yorumumu yayinlamadiniz

Yaşar Türker
Yaşar Türker - 1 yıl Önce

Siyasi ve bürokratik alanda etkinliğiniz yoksa,sivil toplum baskısı yetersiz ise, yörenize ve insanlarınıza yönelik yatırım,istihdam imkanlarından da yeterince yararlanamazsınız.
Uzaktan bakar durur,sadece dedikodusunu yaparsınız.
Aslında Kastamonu ile Tosya arasında  bir uyuşmazlık yok.
Pastadan pay alma sorunu var.
Bu da ancak yukarıda belirtilen sıkıntılar aşılırsa çözülür.
Aksi takdirde hem alkış tutar,hem kazıklanırsınız.
Her seçim döneminde bir plaka gösterirler,çeker,giderler.
Yollarını bekler durursunuz.
Yıllarca,Tosyalı kendi değerlerini hep kendi çabalarıyla yarattı.Kendi kalkınmasını kendi gerçekleştirdi.
Dışardan fazla bir katkı sunulduğunu düşünmüyorum.
Sürekli yapılan,şurayamı,burayamı bağlanalım tartışmaları gereksiz ve bir  yararı da yoktur.
Zaten,yıllardır aynı şeyler söyleniyor.
Nereye bağlanırsanız bağlanın,hiç bir şey değişmez.


SIRADAKİ HABER