Tosya Fazıl Boyner Öğrenci Yurdu Güzelleşiyor

Kaymakam Mehmet Türköz, Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Fazıl Boyner Öğrenci Yurdu'na yeni sosyal alan kazandırmak için yapılan çalışmaları inceledi.

Tosya Fazıl Boyner Öğrenci Yurdu Güzelleşiyor
banner271
banner266
Kaymakam Türköz Sosya Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Recep Keçeci ve Fazıl Boyner ile birlikte Yurt Müdürü Mustafa Demirel'den çalışmalar hakkında bilgiler aldı.


Türköz, incelemeleri sırasında yaptığı açıklamada,
TosyaBelediyesi modern çarşısının bir bölümünde merhum Fazıl Boyner tarafından öğrenci yurdu yapıldığı ve 1989 yılında hizmete açıldığını kaydederek, yurdun ilk zamanlarda erkek öğrenci yurdu olarak hizmete başladığını belirtti.


Kaymakam Türköz, "Bu kapsamda kız ve erkek öğrencilerimize yurt bünyesinde sosyal alan kazandırmak için çalışmalar yapıyoruz. Yurdumuzun arka bölümünde bulunan yaklaşık 250 metrekare alanı yeniden restore ediyoruz. Yurdumuzda kalması planlanan 132'si kız, 72'si erkek toplam 204 öğrencimiz, restore edilen bu bölümü çeşitli sosyal aktivitelerin düzenleneceği bir alan olarak kullanacaklar. İnşallah, öğrencilerimizin en iyi eğitimi en güzel ortamlarda alabilmesi ve ilçemizdeki eğitim kalitesini artırabilmek için yaptığımız bu çalışmalar, öğrencilerimizin derslerine başarı olarak yansır" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER