Tosya Eski Belediye Başkanı Mümtaz Yücel Hayatını Kaybetti

Tosya Eski Belediye Başkanı Mümtaz Yücel Hayatını Kaybetti
banner278

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Tosya eski belediye başkanl Mümtaz Yücel Hayatını kaybetti.

 1989-1994 yılları arasında Doğru Yol Partisinden Tosya Belediye Başkanı seçilen ve 5 yıl görev yapan eski Belediye Başkanı Mümtaz Yücel Ankara’da vefat etti.

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak hayata veda eden eski Belediye Başkanı Mümtaz Yücel’in cenazesi bugün ilçeye getirilecek ve ikindi namazına müteakip cenaze namazı kılınarak son yolculuğuna uğurlanacak.

Mümtaz Yücel kimdir?

Eski belediye başkanlarından olan Mümtaz Yücel, Tosya doğumludur. Siyasi hayatına Tosya ilçesinde başlayan Mümtaz Yücel, 1989 yılında Doğruyol Partisi’nden Tosya Belediye başkanı seçildi. 1989-1994 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Yücel Doğruyol Partisi’nde yerelde aktif siyaset yaptı.

Doğruyol Partisi’nin siyaset sahnesinden çekilmesiyle birlikte aktif siyasete son veren Mümtaz Yücel, başkanlığı döneminde ilçeye önemli katkıları oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
KOLTUKSUZ BAKAN Güle Güle
KOLTUKSUZ BAKAN Güle Güle - 5 ay Önce

Imkanalarin bugüne göre kısıtlı olduğu bir dönemde tosya belediyesinin taşıt parkını makina parkını çevre il belediyelerden bile sayıca daha iyi seviyeye getirmişti. Yapamadığı becemeremedigi iş yoktu. Çok çalışkan mücadeleci bir insandı. Bölgede sevilen sayılan tam anlamıyla siyasetçi denilen bir profildi. Allah rahmet eylesin. Çok hizmetleri oldu Tosyaya

Ersin
Ersin - 5 ay Önce

Kendisi gençlik dönemlerinde aday oldugu için oy vermedim. Daha sonra tanışma imkanı bulduk. Benim Anne baba hastalik durumu çoluk çocuklari isim isim sayar okul durumu karne durumu hepsini sorar takip ederdi. Oy veremediğim halde bu yakin ilgisi nedeniylede mahcup olurdum. Gurbete çıktık. İşimizi gücümüzü sorar oldu. Güzel nasihatleri olurdu. Şimdi bir yere secilen kendini bisey sanıyor. Allah rahmet eylesin.

Yorumcu
Yorumcu - 5 ay Önce

Allah rahmet eylesin.Ben onu Rahmetli Turgut Özal'a benzetiyordum.

İmar Analiz
İmar Analiz - 5 ay Önce

Kendisi, ilçede imar kanununun 18. madde uygulamasının mimarıydı. İyi niyetle daha güzel olsun diye başlattığı uygulama ve çalışma, kendi aleyhine bir durum oluşturmuş ve 1994 yılındaki belediye başkanlığı seçimini kaybetmesine sebep olmuştur. Mekanı cennet olsun.

Adem HIZARCI
Adem HIZARCI - 5 ay Önce

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşAllah,
Tosyalı Emekli Noter Personeli Adem HIZARCI,.

Bag komşum
Bag komşum - 5 ay Önce

BAĞ KOMŞUM rabbim sana rahmet eylesin mekanın cennet olsun beyefendi abey..

Acikavak
Acikavak - 5 ay Önce

Tosyada belediye reisliginide bu adam yapti. Sezarin hakki sezara him him biri deyildi.

yaşar akkaş
yaşar akkaş - 5 ay Önce

Allah’ü Teâlâ rahmet eylesin! Mekânı cennet olsun!


SIRADAKİ HABER