TOSYA DOKUMACILAR ODASI SEÇİMİNDE İLGİNÇ ANLAR YAŞANDI

banner315

Tosya Dokumacılar Esnaf Odası Başkanı Recep Taş tekrar başkan seçilerek güven tazeledi.

banner322

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Tosya Dokumacılar Odası Başkanlığı olağan genel kurul toplantısını Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, Ticaret İl Müdürü Sefa Özata, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Mola, Esnaf Odaları Federasyonu Başkan Vekili Fehmi Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Mete Dikişci, MHP İlçe Başkanı Suat Bazlamaçcı, CHP İlçe Başkanı İsmail Okuducu, İYİ Parti İlçe Başkanı Mustafa Güvenç,Sivil toplum kuruluşları,meslek odaları başkanları ve  oda üyeleri ve misafirler katıldı.

Açılış konuşmasını Dokumacılar Odası Başkanı ve Başkan Adayı Recep Taş yaptı. Katılımcılara teşekkür eden Taş, genel kurulun hayırlara vesile olmasını diledi. Başkan Recep Taş pandemi döneminde belediye binalarında kirada duran esnaflardan belirli süre kira almayarak kira desteği sağlayan Tosya Belediyesine teşekkür etti.

Divan teşekkülünün oluşturulmasının ardından gündemde yer alan konular görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil genel kurulun hayırlı olması dileklerinde bulunarak ilçemizin çalışma alanın geniş olduğuna dikkat çekerek kültür yönünden zengin olduğunu ve tarihinin eskiye dayandığını söyledi. Esnaflara büyümeleri ve üretimi artırabilmeleri için birleşme tavsiyesinde bulunan Başkan Volkan Kavaklıgil, yeni seçilecek başkan ve üyelere başarılar dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Genel kurul toplantısının ardından oda seçimine geçildi.Divan Başkanı anlam verilmeyen bir şekilde seçime giren Başkan varmı diye soru sordu.Yaptığı soğuk espiri sonrasında seçime tek liste olarak katılan Başkan Adayı Recep Taş ben varım diyerek el kaldırdı.Yapılan seçim sonrasında Recep Taş  güven tazeleyerek tekrar Tosya Dokumacılar Odası Başkanı seçildi. Oy kullanma bittikden sonra Başkan Recep Taş özellikle giderek Divan Başkanını yaptığı başarılı divan başkanlığından dolayı teprik etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2022, 21:38

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner323
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cahilliğime verin...
Cahilliğime verin... - 2 yıl Önce

Bilmediğimden soruyorum bu esnaf odaları ne iş yapar? Örneğin dokumacılığı odası hangi esnafın elektrik borcuna derman olmuştur.
Kahveciler odası hangi kahvecinin derdine derman olmuştur. Şoförler odası hangi şoförün çektiği sıkıntıda derman olmuştur.
Sosyal medyada koyun koyunalar :)
Yönetici ve yönetim kurulu huzur hakları, aylık ödenen aidatlar vs vs birçok yan haklar.
Peki bu odalar olmasaydı esnaflar ac mi kalacaktı is mi yapamayacaklardi.
Onlarca yuzlerce kişiden alınan aidatlarla kimler zengin oluyor. Eğer hakkaniyet olsaydı sikinti yaşayan esnafın derdine derman olunsaydı amacına uygun hareket etmez miydi. Bırakın esnafı memlekette yoksulluk sefalet olmazdı.
Nasil is anlamadım, bana biri çıkıp şu oda benim bu derdime derman oldu desin lütfen.
Cahillik işte kusura bakmayın.

Bilgin
Bilgin @Cahilliğime verin... - 2 yıl Önce

Gerçekçi objektif süper bir değerlendirme. Acı gerçekleri görmüşsünüz. Değerlendirmeniz ve tespitleriniz için teşekkürler.

külyutmaz
külyutmaz - 2 yıl Önce

Onu bunu bilmem ama şoförler odası başkanı hamuduyla götürüyor.
bu dünyada yaşıyor ama öteki dünyada yatacak yeri yok.

Halil
Halil - 2 yıl Önce

Çok önemli bir seçimdi. Bütün başımlar geldi. Problem kalmadı ilçemizde. Adayımız kazandı. Herkese hayırlı olsun.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307