TOSYA DELİ DERESİ SEL SONRASI GÜZEL GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

banner294


buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçe merkezinde geçen halk arasında Deli deresi olarak bilinen 5 km uzunluğundaki çayın içinde yapılan betonlama bakım ve onarım sonrası gün içinde çaya gelen sel güzel görüntülere sahne oldu.

2021 yılında başlanan ve Tosya ilçe merkezinden geçen 5 km uzunluğundaki Deli deresine 9 bin m3 hazır beton dökülerek hem gelen sellere karşı yaşanan tehlike ortadan kaldırılmış hem de görüntü olarak şehir estetiğine farklılık kazandırmıştı.

Projenin hayata geçirilmesi sonrası Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil yaptığı basın açıklamasında’’Şehrin içerisinden geçmekte olan toplam 5 km uzunluğa sahip Tosya Taşkın Çayı’nın 5 milyon TL ye Tarım Orman Bakanlığı bütçesinden yapıldığını ve Belediye Başkanlığı bütçesinden para çıkmadığını söyledi.

Projenin hayata geçirilmesinde büyük katkıları olan Devlet Su İşleri Bölge Müdürü İbrahim Bey’e ve ekibine teşekkür eden Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil; “Tabi bu ihalenin gerçekleşmesinde bu işin yapılmasında çok büyük emek sahibi Devlet Su İşleri Bölge Müdürümüz İbrahim Bey’e, çalışma arkadaşlarına ve ekibine şükranlarımı sunuyorum. Yaklaşık 1 yıldır mücadele ettiğimiz, kendisiyle istişarelerde bulunduğumuz bu çalışmanın bugün meyvesini almanın mutluluğu içerisindeyiz. Devlet Su İşlerimiz bünyesinde yapılacak olan bu çalışmanın şehrimize hayırlı uğurlu olmasını Cenabı Hak’tan diliyorum’’ yönünde açıklamada bulunmuştu.

O günlerde çalışmaların başlaması ile Deli deresi islah çalışması ilçede iki siyasi parti arasında sen yaptırdın ben yaptırttım tartışmaları na sahne olmuştu.

Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’in basın açıklaması sonrasında o dönem ki AK Parti ilçe başkanı ve teşkilatı projenin hayata geçmesinde en büyük pay sahibi biziz diyerek yapılan çalışmaya sahiplenmişlerdi.

Bu gün yağan şiddetli yağmur sonrası çayın içindeki görüntüyü gören vatandaşlar emeği geçen tüm siyasi ve idarecilere teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2023, 23:28

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tosyalı
Tosyalı - 1 hafta Önce

Bu haber 21 Mayıs itibariyle ibretlik oldu. Şehrin oylarını bölüsen iki parti! Derenin içi iyi oldu da dışına faydası yok. Kazım Başkan Volkan Başkan farketmez. Eksiklik devam ediyor. Zaten iki ana arter var şehirde. Bu iki yolu bu dereyle bu zamana kadar bulusturmaliydiniz. Sel olmaması adına. Yazık. Giden milli servetimiz.

EsEs
EsEs - 1 hafta Önce

Deli mi deresi ilk kez duydum

Necip Alışkan
Necip Alışkan - 1 hafta Önce

Deli Deresi mi?İlk defa duydum...Kuruçay diye bilirdik kendisini...!

Yılmaz Çatalbaş
Yılmaz Çatalbaş - 1 hafta Önce

Sn Başkan Volkan Kavakligil ilçemize çok büyük katkıları oldu
Takdir ve tebrik ediyorum
İlçemize iz bıraktı hakkını ödeyemeyiz

vatandaş
vatandaş - 1 hafta Önce

Belediyeye alınacak personeller için mesai bitimine 4 saat kala paylaşım yapanları da kutluyoruz..

Nurettin şahin
Nurettin şahin - 1 hafta Önce

Emeigi geçenlere teşekkür ediyorum

istanbul
istanbul - 1 hafta Önce

çalışanın emeklerine sağlık. her daim başarılar dilerim.

Nail Kurtcuoglu
Nail Kurtcuoglu - 1 hafta Önce

Bence 2021 yılına kadar kimsenin aklına gelmeyen sözü bile
edilmeyipte şimdi yapanları karalamak için ben yaptırdım benim sayemde yapıldı demek biraz ayıp oluyor .DEGİLMİ..


SIRADAKİ HABER

banner291

banner307