TOSYA'DAN DEPREM BÖLGESİNE 15 TIR YAKACAK YARDIMI

banner315

banner322

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) Tosya Kaymakamlığı ve Tosya Belediyesi tarafından koordine edilen yardım kampanyasında toplanan yakacak odunlar Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesine gönderildi.

"Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği illere Kastamonu’nun Tosya ilçesinden yakacak ve soba yardım yapıldı.

Tosya Belediyesince yapılan anonslarla deprem bölgesine gönderilmek üzere yakacak yardımı toplanacağı duyuruldu. Gönüllüler, belediye ve eğitimciler el ele vererek, deprem bölgesinde ısınma ihtiyacının karşılanması için seferber oldu.

Hayırseverlerin toplama merkezine çuvallarla getirdikleri yaklaşık 300 ton odun, tıra yüklenerek deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıktı. Tosya ilçe merkezinden ve köylerinden koordineli şekilde Tosya Marangozlar Odası 9 Tır, Tosya ilçe merkezi ve Dedem köyü, Ekincik ve diğer köylerden 6 Tır  toplamda 15 TIR yakacak ve Soba malzemesi deprem bölgesine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2023, 21:56

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
DEFİNEYE HAYIR
DEFİNEYE HAYIR - 8 ay Önce

Tosya çaykapı köyüne duyuru yapmak istiyorum. Bu DEFİNE İÇİN yapılan kazılar toprağa zarar veriyor. Ve bir sarsıntı da toprak kayması yada zemin zedelenmesi oluyor. Maalesef ki bu kazılar çaykapı mezarlığı yada mezarlık yanına yapılıyor. Yada bahçe yapımı adı altında KAPŞON TAKIP İŞÇİ KILIĞINA GİRİP KAZIYORLAR böylelikle toprağa zarar veriyorlar. ÇAYKAPI KÖYÜ başta olmak üzere tüm TOSYANIN köylülerine sesleniyorum. Bİ yerde kazı gördüğünüzde kazı çalışma ruhsatları izinleri yoksa kastamonu cumhuriyet başsavcılığınca yada tosya jandarmaya İHBARDA bulunun. Yoksa dediğim gibi deprem de zemin zararı oluşturup köye zarar verebiliyorlar.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307