TOSYA'DA VATANDAŞLARIN TEPKİSİNİ ÇEKEN GÖRÜNTÜ

banner294

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

 Kastamonu´nun Tosya İlçesinde bir okulun istinat duvarına yapılan Türk Bayrağı ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün resminin yapıldığı resim çalışması uygunsuz hava şartlarından dolayı istenmeyen görüntü ortaya çıktı.

Vatandaşlar hava şartlarından kaynaklanan görüntü kirliliği karşısında yetkililerin durumu fark etmemesine tepki gösterdiler. İki okulun yolu üzerinde bulunan ve yüzlerce öğrencinin eğitim gördüğü eğitim güzergahında ki istenmeyen görüntüye bir an önce çözüm bulunması gerekmektedir.

Ayrıca Okul duvarına yapılan ve örnek teşkil eden Türk Bayrağı ve Atatürk’ün resminin olduğu duvarın tam önüne çöp varili konulması da ayrı bir sorumsuzluk olarak görülmekte.

Öğrencisini okula getiren bir veli ‘’ Okul duvarına ilk günlerde çok güzel bir düşünce ile bu çalışma yapıldı. Kış ayının gelmesi ve şiddeti kar-yağmur yağışı sonrası yapılan resim çalışması kirlilikten dolayı kayboldu. Yetkililerin en kısa zamanda bu yeri eski haline getirmesini istiyoruz’’dedi.  

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2022, 21:50

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir insan
Bir insan - 11 ay Önce

Gazeteye haber vermeden önce okulun kapısını çalıp bu durumu okul yönetimine haber verseymiş keşke farkeden kişi, eminim çok daha hızlı çözüme kavuşurdu.

Mert
Mert @Bir insan - 11 ay Önce

Söylemeye grek mi var önünde geçiyorlar tüm yöneticileri ..

Tosyali
Tosyali - 11 ay Önce

Bence çok abartılmış. Her gün önünden geçiyoruz hiç de böyle fotoğraf daki gibi değil.

Ahmet
Ahmet - 11 ay Önce

Basın olarak siz farketmişsiniz sayın editör. Fakat her gün önünden geçen okul yetkilileri nasıl farketmemiş anlamış değilim. Yetkililerin Türk Bayrağını, Atatürk resmini ve " Ne Mutlu Türküm Diyene" yazısını hemen yeniletmeleri, etrafında bulunan duvarları boyatmaları ve çöp varilini de derhal ordan kaldırmaları gerekir. Çok ihmal edilmiş.

HAYRİ DİLSİZ
HAYRİ DİLSİZ - 11 ay Önce

Başkan bu işe bir çare bulması lazım. Çok önemli...

Salih
Salih - 11 ay Önce

Tabi hemen belediye başkanına söyleyin başka sorumlusu yada yetkilisi yok çünkü okuldaki yetkililere falan söyleyinde belediye başkanına gidip söylesin onların haberi yoktur bu sorumsuzluk belediye başkanının sorumsuzluğu tabi başkalarının değil

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307