TOSYA'DA SU ONLARA ZAMLI FİYATINA

banner294

TOSYA'DA SU ONLARA ZAMLI FİYATINA
banner271

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu'nun Tosya İlçe Belediyesi sosyal medyadan yaptığı duyuru ile ilçede yaşadığı halde İkametgahını farklı yerlerde gösteren Abonelerin Su Ücretlerini Zamlı Tahsil Etme Kararı aldığını ilan etti.

Kararın önümüzdeki günlerde Meclis gündemine gelerek resmiyet kazanacağı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre yapılan uygulama ile ilçe nüfusunun artacağını, dolayısıyla Belediyelere her ay tahsis edilen bütçeden daha fazla pay alınması hedefleniyor. Tosya ilçesinin geleçeği açısından nüfusun fazla görünmesi ilçe için en büyük kazanç olacak.

Şu anda Tosya ilçe nüfusunun son sayıma göre 28 bin 590 civarında. İlçede 20 bin 350 su abonesi var ve bu abonenin 13 bin 230  adet aktif su kullanan abonesi var. Bir evde ortalama 4 kişinin oturduğunu kabul edersek, 52 bin kişi eder. Hal böyle olunca vatandaşların ikametgah kayıtlarının İlçeye aldırması Tosya'nın genel bütçeden alacağımız payın artması anlamına gelecek.

Belediyenin aldığı kararın ardından herkesin vatandaşlık bilinci içerisinde ikametgahlarını Tosya İlçe merkezine taşımalıdır.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 21:26

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşenur Yıldız
Ayşenur Yıldız - 1 yıl Önce

TOSYA BELEDİYE BAŞKANIN SAÇMALIĞINI. RESMEN HARAÇ KESMWK. İSTANBUL DA OTURUYORUM YADA ANKARA DA OTURUYORUM ALLAH AŞKINA İKİ ÜÇ AY GELİP KALAMAYACAK MIYIM. MECBUR MUYUM ALLAH PEYGAMBER AŞKINA YAYIMLA EDİTÖR HAKKIMI HELAL ETMİYORUM SÖZDE BAŞKANA. YAYIMLAMAZSANUZ SİZE DE HELAL ETMİYORUM. YAZIKLAR OLSUN SÖZDE BAŞKAN. BİR DAHA SANA OY VERİRSEM ALLAH BANA SORSUN İSTİFA ET

muhteşem süleyman
muhteşem süleyman - 1 yıl Önce

AYŞENUR YILDIZ' IN YORUMUNU AYNEN DESTEKLİYORUM. BU KARARI HAKLI BULANLAR DA SADECE KENDİSİNİ DÜŞÜNEN BENCİL KİŞİLER. BU KENDİLERİNE ZARAR VERİMİYOR YA, OH BAŞKALARINA ZARAR VERSİN NE FARKEDER ONLAR İÇİN

Ahmet bayar
Ahmet bayar - 1 yıl Önce

Vatandaşların 1.ikametlerini Tosyamiza aldırmadan gerekir Belediyemizin aldığı bu kararı destekliyorum

ÖMER GURBETTE
ÖMER GURBETTE - 1 yıl Önce

ÇOK GÜZEL BİR UYGULAMA. Sayın Başkan ve ekibini tebrik ediyorum. Bir de yabancı uyrukluların resmi para birimi TL olmadığından, onların su fiyatını da aynı Bolu da yapıldığı gibi USD üzerinden tarife olabilir mi?Sadece bir öneri

Vehbi Türkoğlu
Vehbi Türkoğlu - 1 yıl Önce

Belediyemizin oy kaygısı taşımaksızın Tosya Menfaatini ön planda tutarak aldığı radikal kararları ben şahsen alkışlıyorum.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307