Tosya'da Sokak Hayvanları Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Tosya'da Sokak Hayvanları Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Tosya'da Sokak Hayvanları Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor
banner278
Haber : Sedat Ağacıkoğlu
Kastamonu'nun Tosya ilçesini etkisi altına alan yoğun kar yağışı sokak hayvanlarını da etkiledi.
Geçtiğimiz gün Balkanlardan giriş yapan ve yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı insanlar kadar hayvanları da etkiliyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle her yer karla kaplanmasının ardından sokak hayvanları da hayatta kalma mücadelesi veriyor.
Her yerin karla kaplanması nedeniyle yaşam mücadelesi veren sokak hayvanları bir parça yiyecek bularak hayatta kalmaya çalışıyor. Çöpten beslenerek hayatını devam ettirmeye çalışan sokak hayvanları bir parça ekmek için saatlerce çöp konteynerlerinde bekliyor.
Yoğun kar yağışı altında açlıktan donmak üzere olan sokak hayvanları çöp konteynerlerine gelerek çöpe yiyecek atılmasını bekliyor. Çöpe atılan yiyeceklerle hayatta kalma mücadelesi veriyor.  Sokak hayvanlarının çöp konteynerlerinde beklerken görüntülenmesi akıllara hayvan severleri getirdi. 
Sadece hayvanlara zarar geldiğinde ortaya çıkan hayvan severler,  doğal yaşam alanında açlıkla karşı karşıya olan ve hayatta kalma mücadelesi veren sokak hayvanları için her hangi bir çalışma yapacak mı sorusunu akıllara getirdi.


Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2017, 12:38

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Osman
Ali Osman - 5 yıl Önce

Geç de olsa ilginize teşekkür ederim.. Ancak, sıcak evlerimizde otururken onların halini görmez olmuşuz. Yediğimiz ekmeğin kimin rızkı olduğunu bilenimiz varmı acaba!! Allah sonumuzu hayreylesin..

kadir
kadir - 5 yıl Önce

belediğe kaymakamlık bu hayvanlar için ufak klubeler kedi evleri yapabilir yada bazı yemek kutuları var çarşı içinde bazı yerlere yerleştiriseler halk da belki daha duyarlı olur gözlerine sokmak lazım illa ya evlerindeki artak yemekleri ekmekleri verirler koyarlar o kuyulara

SIRADAKİ HABER

banner290

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif