Tosya'da Sağduyu Kazandı ve İş Makineri Meydandan Kaldırıldı

Tosya'da Sağduyu Kazandı ve İş Makineri Meydandan Kaldırıldı
banner266

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde son bir haftadır devam eden yoğun kar yağışı sonrası Belediye Başkanlığı Fen İşleri ekipleri teyakkuza geçerek şehiriçi trafiğinde oluşabilecek buzlanma ve yol kapanmasına karşı tedbirler almıştı.

Belediye yetkilileri kar yağışı ve buzlanmaya karşı hızlı hareket etmek için çok sayıda İş Makinesini Cumhuriyet Meydanında Atatürk Büstünün önünde park ederek beklemey başladı.

Belediyenin aldığı bu hazırlık sonrası vatandaşlar haber sitemiz aracılığı ile meydanda park halinde bekletilen iş makinelerine sitem etti. Çoğu vatandaş ''  İş Makinelerinin ilçenin en istisna ve güzel yeri olan ilçe meydanında ve Atatürk Büstünün tam önünde bekletilmesini yadırgadık. Neden derseniz araçların park edildiği yerin tam karşısında şu an Otopark olarak kullanılan alan boş bu iş makineleri otopark alanına çekilerek orada hazır tutulabilir. Bizler Yetkililerden bu ince nezaketi göstererek bu iş makinelerini Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk büstünün önünden çekmesini rica ediyoruz''diyerek talepde bulundular.

Bazı Vatandaşlar sosyal medya üzerinden İş makinelerinin meydandan kaldırılması yönünde paylaşımlarda bulunmaya başladı. Gelen yoğun talep sonrasında Tosya Belediyesi yetkilileri İş Makinelerini meydandan kaldırarak yıkılan Kaymakamlık Binasının boş arazisine çektirdi.

Haber sitemizin ve vatandaşların talepleri doğrultusunda İş Makinelerini meydandan kaldıran Belediye yetkililerine teşekkür eder ve bir kez daha ''Sağduyu Kazandı..

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oğuzhan
Oğuzhan - 12 ay Önce

"şehiriçi trafiğinde oluşabilecek buzlanma ve yol kapanmasına karşı tedbirler almıştı"
demişsiniz ama yollar buz pisti gibi araçlar kayarak gidiyor. Vatandaş kaldırımdaki buzlar yüzünden yola iniyor. Nasıl bir tedbirden bahsediyoruz onu tam olarak merak ediyorum!!!

Umut halim yumuk
Umut halim yumuk - 12 ay Önce

Tosya cumhuriyet Anadolu lisesi nin rampa sı buz gecen herkes kayıyor düşüyor Bi tuzlama veya kureme gibi bir şey olursa seviniriz

Bağımsız
Bağımsız - 12 ay Önce

SAYIN Kastamonu vekillerimiz Tosyamızın köy ve mahalle kanalazisyonları ne zaman yapılacak yolları ne zaman asfalt olacak. Mahalle pozisyonunda olan bağ yolları genişletilip ne zaman asfalt yapılacak. Tüm siyasilerden şimdiden cevap bekliyoruz. İnsana Yaradan rızasına hizmet vermenizi rica ederiz. Saygılar.

İsimsiz
İsimsiz @Bağımsız - 12 ay Önce

Kırmızı Kar yağınca bunların hepsi olur. Oy deposu Tosyaya hiç bir şey yapılmaz. Tosyalı akıllı diyorlar veriyorlar gazi alıyorlar oyu ondan sonra uyu yavrum Tosyalı Uyu havasını vuruyorlar. Tekrar seçim yaklaşınca veriyorlar ayarı aynı ayarla oyları alıp bir daha ki seçimlere kadar uyu Tosyalı Uyu havası devam ediyor. bu hava değişmese Tosyalı daha çok sürünür.

görmeyenlerin görmesi dileğiyle
görmeyenlerin görmesi dileğiyle - 12 ay Önce

Tosyanın göbeğine 4 tane otobüs çekerek halk otobüslerinin otoparkı yapmak akıl uygun mu
Durak mı halk otobüsü otopark mı

SIRADAKİ HABER