Tosya'da Otobüslerde artık Sivil Polis Var

banner266

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Başlatılan yeni uygulama ile Kastamonu Emniyet Müdürlüğüne bağlı Tosya Bölge Trafik Şube Müdürlüğü, Trafik Denetleme İstasyon Amirliği'nde görevli polis memuru, Tosya-Ankara arasında otobüs yolculuğu yaparak şoförü denetledi. Otobüs, Ankara şehirler arası otobüs terminaline geldiğinde, ayağa kalkarak kendisini tanıtan polis memuru hem yolcuları hem de otobüs şoförünü uyarmak zorunda kaldı.

Polis memuru, "Değerli vatandaşlarımız Tosya'dan Ankara'ya kadar bu otobüste sizlerle birlikte yolculuk yapmış bulunmaktayım. Yolculuk boyunca otobüsü kullanan şoförümüzün kurallara uyup uymadığını dikkatle takip ettim. Yapmış olduğu kural ihlallerinin kaydını aldım. Sadece şoförümüz değil siz yolcularında emniyet kemeri takmaları çok önemli. Emniyet kurallar sizlerin hayatını korumak için çıkarılıyor" dedi.

Uygulama nedeniyle şaşkınlık yaşayan yolcular, daha sonra polis memuruna teşekkür ederken, Tosya-Ankara arasında otobüsü kullanan ve kural ihlali yapan sürücüye, otobüs terminalinde hazır bekleyen resmi trafik ekipleri tarafından idari para cezası uygulandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019, 00:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan ay
Hakan ay - 10 ay Önce

Devlete para lazim para

yasin ardıç
yasin ardıç - 10 ay Önce

güzel uygulama. polis teşkilatımıza teşekkür ederim.

Tosyali
Tosyali - 10 ay Önce

En kolay kamyoncu otobuscu esnafi denetlemesi kolay özel arabalari telde oyun oynayarak giden soforleri kim denetliyecek acaba sofor esnafi cikmaz sesi

SIRADAKİ HABER