TOSYA'DA NE İDÜĞÜ BELİRSİZ YER YIKILDI


buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu'nun Tosya ilçe merkezinde yer alan ve yaklaşık 15 yıldır atıl vaziyette sözde Cep Sinama olarak yapılan bina ve çavresindeki dükkanlar Belediye tarafından yıkım çalışması başlatıldı.

Edinile bilgiye göre ilçe merkezi noktada bulunan ilk yapıldığı yıllarda Cep Sinama olarak düşünülen fakat bir türlü faaliyete geçirilemeyen bina yıllar içinde ardiye ve içinde her türlü pisliğin döndüğü ''NE İDÜĞÜ BELİRSİZ'' bir yer oldu. Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil seçim çalışmalarında sürekli gündeme getirdiği bu yer ile ilgili sözünü yerine getirerek yıkım çalışmasına başlandı.

Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil yaptığı kısa değerlendirmede '' Seçim çalışmalarımızda gündeme getirdiğimiz ve seçim beyannamemizde yer alan çalışmalara.Projelere planlanan program dahilinde devam ediyoruz. Cumhuriyet meydananında Otopark üzerinde yer alan ''Cep Sinama '' olarak yapılan yer maalesef yıllar içinde faaliyete geçirelemiş.Yaptığımız incelemelerde bu yerin artık miadını doldurduğunu tespit ettik. Belediye Fen İşeri ekiplerimizin yaptığı edüt çalışmaları neticesinde bu yerin yıkılmasına karar verildi. İnşallah yeniden projelendirilen bu alan ilçemize layık bir yer olarak yapılacaktır''dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oztosyali
Oztosyali - 9 ay Önce

Ak partiliyim. Başkanı ve ekibini tebrik ederim. Orayi komple yikmasi cok faydalı olur. Yapıldığında fena değildi ama hükumet konağı kocaman oraya yapılınca oranin boş bir park halinde kalması tosya için cok faydalı olur. Bir şehrin meydani cok genis olmalı. Bir şey yapmaktansa hiç bir şey yapmamak cok yerinde olur. Mevcut kale suru görünümlü yapi meydanda sokulup atıldı mesela mevcut yapılan cok güzel hoşuma gitti. son seçim oyumuzu almasanda boyle yapıları kaldırırsan gönlümüzü kazanırsın. Gönlümüzü kazanan oyumuzuda kazanır.

tosyali
tosyali - 9 ay Önce

tosyahaberleri.com tam tarafli mhp yanlısı bir site

Mert
Mert - 9 ay Önce

Avrupada Amerikada bir yer yapildimi Yuzyillarca hizmet veriyor. Suan calistigim bine 250 yillik. MasAllah ulkemizde 40 50 yilda bir bina yapiliyor.

Yüksek Mühendis
Yüksek Mühendis - 8 ay Önce

Kapalı otopark inşaatı için harfiyata başladığınızda hıdırlık altındaki binalar ve lise ve önündeki binalar kaymasın. Fora kazık filan çakın ne olur, ne olmaz, inşaat teknolojileri gelişti artık.

topçu binbaşı fuat
topçu binbaşı fuat - 9 ay Önce

kapalı cezaevi Tosya'nın girişinde harikulade mi duruyor sayın başkan.Tosya'nın girişinde ki atıl vaziyette harabe olmuş,kapalı cezaevi hakkında bir düşünceniz yok herhalde.neyse bir daha ki seçim belediye başkanı olursan bir şeyler yaparsın belki o zaman....

Tosyalooo
Tosyalooo @topçu binbaşı fuat - 9 ay Önce

Ceza evi hakkında belediyenin pek bi durum içinde olacağı bir konu yok siyaset nameniz birazcık zayıf kalmış topcu binbası fuat ben efendi

Dikmenli
Dikmenli - 8 ay Önce

Ne 15 yılı buranın yapımı 2010 yılında tamamlandı yapanda AKP'li belediye idi biri yapıyor biri yıkıyor olan milletin vergilerine oluyor kim bilir şimdi hangi yandaşa pesgeh cekilicek çünkü ozamanda öyle olmuştu...

SIRADAKİ HABER