TOSYA'DA MASKE TAKMAK ZORUNLU OLDU

TOSYA'DA MASKE TAKMAK ZORUNLU OLDU
banner278

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Corona virüs covid19 salgın hastalığıyla mücadele kapsamında halkın sağlığını korumak için 16 Mayıs tarihinden itibaren Kastamonu İl Hıfzısıhha Kurulu Kararı ile cadde ve sokaklarda maske takma zorunluluğu getirildi.

Maske takma zorunluluğuna ilişkin İl Hıfzısıhha Kurulu Kararının ardından Kastamonu Valiliğinden yapılan açıklamada;

“İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun 13 Mayıs 2020 tarih ve 58 sayılı kararının 5. Maddesiyle “cadde ve sokaklarla, halkın toplu bulunduğu yerlerde, işyerleri ve bunların önlerinde maske takma zorunluluğu getirilmiş, bu alanlarda sosyal mesafe kuralına uygun olarak hareket edilmesi” hükme bağlanmıştır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
TOSYA için...
TOSYA için... - 10 ay Önce

Kurallar harfiyen uygulansın.. Kimsenin başkasının sağlığını tehlikeye atmaya hakkı yoktur..maskeyi çeneye çekmek özellikle burnun dışarıda olması ne kadar saçma korumasiz cahilce sağlıksız ve bir sürü demek istediğim kelime...bir maskeyi bile adam akıllı takmasını beceremeyen isguzarlar var..senden atomu parcalamani istemediği yetkililer ağzını burnunu maskeyle kapat dedi...hâlâ insanın burnunun dibine gelip konusanlarmi ararsın.. biraz dikkat ünü kendi sağlığın için arkadaşın sagligi için Allah 'ın sana emanet ettiği canının dami hiç kıymeti yok..artık nerden bulaştığı belli olmuyor virüsun ya kurallara uyacaz yada hasta olacağız başka yolu yok..

sadık
sadık - 10 ay Önce

İLK BELEDİYE BAŞKANI TAKSIN. CADDEDE MASKESİZ GÖRDÜM.

Oğuzhan
Oğuzhan @sadık - 10 ay Önce

belediye başkanına olan kinini ve öfkeni merak etmiyor değilim...

Kurt
Kurt - 10 ay Önce

Geç kalmış bir uygulama, pandeminin başlangıcındaki gevşekliği ve rahatlığı şimdimi kapatmaya çalışıyorsunuz.. İlginç..

Gazi
Gazi - 10 ay Önce

Allah rızası için uğraş veren tüm kurumlara teşekkür ederim maske zorunluluğu getirildi çok iyi oldu Allah bizi bu virüsten kurtarsın en kısa zamanda

mert
mert - 10 ay Önce

ılgaz merkez de her hangi bir tedbir yok ılgaza gittim ne girişinde ne çıkışında kontrol yapıyorlar maske takan var mı oda yok korona vakası varmı oda yok muş tosya girişinde adamı sokmuyorlar içeriye denetim üst seviyede

SIRADAKİ HABER