TOSYA'DA KURBAN BAYRAMINDA EKMEK KRİZİ YAŞANIYOR

banner294

TOSYA'DA KURBAN BAYRAMINDA EKMEK KRİZİ YAŞANIYOR
banner278

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde Kurban bayramında yaşanan Ekmek krizi vatandaşlara sıkıntılı anlar yaşatı.

Yaşanan Ekmek krizi sonrasında vatandaşlar sosyal medya hesaplarından görüntüler ve yorumlar yaparak bu duruma isya ettiler.Yapılan yorumlarda 40 bin nüfüslu ilçede bayram nedeni ile nüfüsun nerede ise 50 bine yaklaştığı bu günlerde ilçede tek fırının ekmek üretmesine tepki gösterdiler.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2022, 17:56

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gurbetçi
Gurbetçi - 9 ay Önce

Her bayram başka sıkıntı…
Geçen sene su sıkıntısı çektik, bu sene ekmek sıkıntısı. Senede 20 gün memlekete geliyoruz memlekette hep bir sıkıntı var. Nerde bu yetkililer? Neden bir çözüm bulunmuyor? En temel ihtiyaç EKMEK bulamıyoruz, anam buzlüktan hamurlu ekmek çıkardı onları yemek zorunda kaldık.

tosyalı
tosyalı - 9 ay Önce

gurbetçi isimli yorumcu geldiğin yerden gelirken ekmek getireydin sende.şikayet edeceğine.senede 20gun geliyorsun memelkete hiçbir katkın yok ustune şikayet ediyorsun

Gurbetçi
Gurbetçi @tosyalı - 9 ay Önce

benim bir katkım olmadığını nerden biliyorsun?
Biz büyükşehirlerde para kazanıp memlekete yatırım yapıyoruz, hadi onuda geçtim büyükşehirde kazandığım parayı gelip memleketimde harcıyorum bu bile tosya esnafına katkıdır.
Siz bu kafayla daha çok çile çekersiniz, haklıya haklısın demeyi bileceğin gibi haksıza da haksız olduğunu söyleyeceksin..
2 bayramdır ben mağdur oluyorum, birinde su yok birinde ekmek yok, bu magduriyetin sorumlularıda tosyanın seçilmiş belediye başkanı VOLKAN Bey'dir. İyi yaptığı şeyler var mıdır illaki vardır, belki elinde olmayan sebeblerden dolayı bu magduriyetler yaşanmıştır orasını bilemem, sonuç olarak ben hizmet beklerim o da 2 bayramdır yok ..

Gurbetçi Sever
Gurbetçi Sever @tosyalı - 9 ay Önce

Senin ne katkın var boş konuşmak dışında. Sıkıntıyı tek disardan gelen mi çekiyor?

birtosyali
birtosyali @tosyalı - 9 ay Önce

Bu nasil bir mantik tosyali? Nereden biliyorsunuz katkisi olmadigini? Gurbetten her gelenin esnafa faydasi olur ekonomik anlamda. Kaldi ki serzenise katiliyorum bende 5 sene sonra yurt disindan gelebildim ve Pazar gunu ekmek alamadim. Bu gibi zamanlar sehirler icin firstattir ve iyi hazirlanilmasi gereklidir. Gordugum kadariyla belediye, itfaiye, polis islerini iyi yapti ve sadece ekmek konusunda sikinti vardi. Umarim bir sonraki bayramda bu hususta gerekli duzenleme yapilir.

İbrahim Kibar
İbrahim Kibar - 9 ay Önce

Bayram günü Tosya'da nöbetçi fırın olur mu ya sanki eczane burası Böyle bir saçmalık ilk defa duyuluyor iki ekmekten fazlası yokmuş

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307