TOSYA'DA KAÇ BİNA VAR

banner315

TOSYA'DA KAÇ BİNA VAR
banner322

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) Son haftalarda memleketimizin çeşitli illerinde, ilçelerinde, farklı şiddetlerde deprem haberlerinin gelmesi ve son olarak geçtiğimiz hafta ilçemizde gece saat 02:42’de ilçemizde meydana gelen deprem sonrasında ilçede kaç bina olduğu ve ne kadar dayanıklı olduğu konuşulmaya başlandı.

Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik ve Tosya Belediyesi verilerinden elde edilen bilgiye göre Tosya ilçesinden 8 bine yakın Bina bulunuyor.

2005 ÖNCESİ YAPILAN BİNA SAYISI AZ

Tosya ilçesinde inşaatlarda Hazır Beton ve nervürlü demir kullanıma başlandığı 2005 yılı öncesinde 5 bine yakın yapılan binaların çokluğu dikkati çekiyor.

2005 SONRASI HAZIR BETON VE NERVÜRLÜ DEMİR KULLANILAN BİNA SAYISI

2005 sonrası Tosya ilçesinde Hazır Beton tesisinin açılması ile birlikte yapılan 3 bine yakın bina inşaatında Hazır Beton ve Nervürlü demir kullanıldı.

EN ÇOK ESKİ BİNA CUMHURİYET VE BAHÇELİEVLER MAHALLESİNDE

Tosya ilçesinde İnşaatlarda Bina kat sayısı 6 kat olarak açıklandı. Fakat Bazı noktalarda kat sayısı 3 kat olarak sınırlandırıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2023, 19:09

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nail Kurtcuoglu
Nail Kurtcuoglu - 7 ay Önce

Harsat mah,çatma mah, hoca fakı mahallelerinde dogru dürüst yeni bina yok nasıl oluyorda,cumhuriyet ve bahçeli evlerde en çok eski bina var hayret.aslında çatma mah ve harsat mahallesine dogru degilim olması lazım çünkü zemin çok saglam.oysa biz zeminin çürük kaygan sulu daha dogrusu fay hattının geçtiği bahçeli evlere 4 yola daha çok inşaat yapılıyor.

Ahmet bayar
Ahmet bayar - 7 ay Önce

Mevlam memleketimizi her türlü afattan esirgesin

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307