TOSYA'DA HAYVANSEVER VATANDAŞ KORONAVİRÜSE RAĞMEN

banner294

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

 Kastamonu’nun Tosya ilçesinde hayvan sever bir vatandaş 50 km mesafede yola bırakılan sokak hayvanlarının açlıktan ölmemesi Koronovirüs tehlikesine karşı herşeyi göze alarak seferber oldu.

Tosya’ya 25 km uzaklıkta bulunan Tosya-Kastamonu Yolu üzerindeki Çiftlik Köprüsüne bırakılan ve sayıları 30’u bulan sokak köpeklerinin imdadına bu sıkıntılı süreçte hayvan sever vatandaş yetişti.

‘’AÇLIĞA TERK EDİLEN SOKAK KÖPEKLERİ İÇİN NE YAPSAM AZ’’

Tüm Türkiye'yi tehdit altına alan Koronavirüsü karşısında alınan bir çok tedbir ile insanların dışarı çıkmamaları yönünde tavsiye ve kısıtlama kararları alındı.Tabiki bu durumdan en çok etkilenen Sokak Hayvanları oldu. Bu duruma kayıtsız kalmayan ve Tosya ilçesinde birçok sokak hayvanın beslenmesine ve yardımına koşan Orhan Taviloğlu hayvansever vatandaş Koronavirüse rağmen sokak hayvanlarını beslemeye devam ediyor. 

Geçtğimiz gün Tosya-Kastamonu yol güzrgahında ve Tosya'ya 25 km mesafede bulunan Çiftlik köprüsünde başıboş bırakılan yaklaşık 20 sokak köpeğine mama ve ekmek verilirken görüntülendi. Muhabirin '' Koronavirüs tehlikesinin yaşandığı bu dönemde dışarı çıkıp bu hayvanlara yardım etmeye devam ediyorsun,Korkmuyormusun ?'' sorusu net bir cevap verdi.

Orhan Taviloğlu muhabirin sorusuna verdiği cevapda; “ Valla Canlar için buradayım görüyorsun.Haftanın dört günü buraya geliyorum.Ayrıca diğer günlerde ilçede diğer sokak hayvanlarına mama ve ekmek veriyorum.Bunlar dertlerini ve açlıklarını anlatacak durumda değiller. Elimden geldiği kadar hayvanseverlerin göndermiş olduğu mamalarla beslemeye çalışıyorum. Biz insanoğlu bu koronavirüs tehlikesine karşı evlerden çıkmasakta bu hayvanları düşünmeliyiz  ” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 20:24

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut Türk
Mahmut Türk - 2 yıl Önce

Allah razıolsun sizin gibi duyarlı insanlardan, onlar bize Allah'ın sessiz emanetleridir.

Orhan taviloğlu
Orhan taviloğlu @Mahmut Türk - 2 yıl Önce

Tosyadan selam lar arkadaşlar hiçbir kurumdan maaş almıyorum net hayvansever kardeşlerim den gelen mamalarla ve kendi imkanlarimla canları beslemeye devam

ESMAA
ESMAA - 2 yıl Önce

BELEDİYE BAŞKANIN YAPMADIĞINI YAPMIŞ. SAHİP ÇIKILMIYOR BU HAYVANLARA. BİRİLERİ ALLAH RIZASI İÇİN UĞRAŞIRKEN BİRİLERİ DE MALUM BAŞKAN GİBİ OY VE MAKAM PEŞİNDE

Hh
Hh - 2 yıl Önce

Maaş alip görevini yapmayan biri hafyada bir gun geliyor mama dokuyor hayvan severlik bu degil

Sema serdar oğlu
Sema serdar oğlu - 2 yıl Önce

Orhan bey emeklerinize sağlık bizler her şeye rağmen sahalardayız canlar icin

Nuran kuyrukcu
Nuran kuyrukcu - 2 yıl Önce

Allahım korusun m hayvanseverleri

HÜSEYİN
HÜSEYİN - 2 yıl Önce

Allah razı olsun yine bir yurdum insanı ANADOLU örneği var ol aslan yürekli amca

Mahalle sakini
Mahalle sakini - 2 yıl Önce

Örhan bey kastamonu ili tosya ilçesinin tek gönüllü hayvanseveri kendisini tebrik ediyorum orhan beyin yaptığını tosyada yapacak bir kişi yok Allah razı olsun orhan baba

Hayvanseverler
Hayvanseverler - 2 yıl Önce

Teşekkürler emeği geçen herkese


SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298