Tosya'da Hastane Önünde İşçilerin Tedirgin Bekleyişi

Tosya'da Hastane Önünde İşçilerin Tedirgin Bekleyişi
banner278

buraya tıklayınız

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde Organize Sanayi bölgesinde faaliyet gösteren bir tekstil fabrikası Covid-19  şüphesi ve tedbirleri kapsamında üretime 15 gün süre ile ara verdi.

Edinilen bilgilere göre Tekstil fabrikasında bir işçi Covid - 19 şüphesi ile rahatsızlanması sonucu Hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.Fabrika yönetiminin 20.05.2020 tarihinde almış olduğu bir karar ile üretime 15 gün ara verdi. Ayrıca alınan karar ile fabrikada çalışan işçilerin evlerinde kendilerini izole etmeleri istendi.

Fabrika işçilerine grublar halinde hastanede test ve muayene yapılarak sonuçların açıklanacağı zamana kadar evlerinde gözetim altında tutulacak.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2020, 08:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Evde kal
Evde kal - 1 yıl Önce

5 kişide pozitif çıktı hala bi açıklama yok ilçemizde kaç kişide var açıklama yok doktorlar bıkmış durumda 2 gün önce o tekstil de çalışan biri teste geliyo doktor duyan geliyo diye konuşuyo saniyoki insanlar rapor alıp evine gidecek millet canına düşmüş korkuya hastaneye gidiyor.pozitif çıkan hastalar neden kastamonuya yollanıyor hani pandemi hastenesi olmuştu niye kastamonu anlamış değilim inşAllah herkes bian önce sağlığına kavuşur

Gazı
Gazı - 1 yıl Önce

Geç kalmış bir karar ben o an orda idim hastane güvenlik görevlisi sürekli olarak sosya mesafede durun diye sürekli anos yapıyor ginede bir arada duruyorlar ya fabrikada hiç sosyAl mesafe yoktur bence kovit 19 korunmak için Sosyal mesafe önemli

Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Test yapılmadan evlerine gönderilen işçilerde var onlar ne olacak

Emre öztürk
Emre öztürk - 1 yıl Önce

Test yapılmadan gönderilen kişiler varmis neden herkese test yapılmamış fabrikada çalışan kişilerin listesi hastaneye verilmediyse vay halimize. Örneğin bir kinin 50 kişiye bulaştırma riski var test yaptırmayan kişiler ne olacak.

D
D - 1 yıl Önce

Kastamonuya gönderilen vakaların neden gönderildiğini sorarak eleştiride bulunmuşsunuz ya açıklayayım, bu iş öyle sizin düşündüğünüz gibi tek bir kuralla ilerlemiyor bir sürü algoritma var hastalar buna göre sınıflandırılıp kapsamlı hastanelerde tedavi görme ihtiyacı olan hastalar mecburen kastamonuya gönderiliyor. Lütfen bilmediğiniz konularda yorum yapmayın. Artı yanlış, burası pandemi hastanesi değil. İkinci yanlış da hiçbir şikayeti olmayan birinin hastaneye gelmesi, yalnızca başkalarına bulaştırma ihtimalini artırır, gereksiz tetkike sebep olur. Doktor keyfi bozuldu diye hayıflanmıyor endişelendiği için söylüyor. Aylardır verilen onca emek boşa gitti, bir sürü hasta tespit edildi atlanmaması için çok uğraşıldı tedavi verildi, şu gelinen duruma bakın onca emek boşa gitti yazık.

Neşe gemici
Neşe gemici - 1 yıl Önce

Bırde bu fabrika maske uretıyor. Düşünün artık gerisini sız

Düşünen
Düşünen - 1 yıl Önce

Riskli bir bölge bence tüm tekstil atölyeleri geçici olarak kapatılmalı

SIRADAKİ HABER