TOSYA'DA HASTA GENÇ KIZIN TEK İSTEĞİ NEFES ALMAK


buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Şeker hastası ve Karaciğer büyümesi olan hasta genç kızın durumu yürekleri sızlattı.
İlçenin Yunus Emre mahallesinde bir apartmanın bodrum katında babaannesinin yanında kalmak zorunda kalan günlerdir ağrı ve sancılar içinde kıvranan 22 yaşındaki Nazan G. İsimli genç kız son çare olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istiyor.


BELEDİYE BAŞKANIM ‘’HAYALLERİME NEFES OLUN’’
Hasta genç kız Nazan G. günlerdir ağrılar içinde kıvranarak yattığı çekyat’dan zorlukla kalkarak ilçe yetkililerine ve hayırseverlere seslendi’’ Ben 9 yaşımda Şeker hastalığına yakalandım. Bu hastalık sonrasında Karaciğer büyümesine ve Moryak sendromu hastalığına yakalanmama neden oldu. Nefes almakta çok zorlanıyorum. Babamın emanetten bulmuş olduğu bu cihaz olmadan rahat nefes alamıyorum. Kaymakamım, Belediye Başkanım ne olur bana yardım edin. Tek hayalim nefes almak. Ne olur benim hayallerime nefes olun. Ben de yaşıtlarım gibi yürümek, koşmak istiyorum. Artık makinesiz nefes almak ve üniversiteye gitmek istiyorum. Tek isteğim sağlığıma kavuşmak’’ dedi.


KIZIMIN SAĞLIĞINA KAVUŞMASI İÇİN NE OLURSA YAPARIM
Nazan’ın babası Ferhat G kızının sağlığına kavuşması için son çarem siz oldunuz ne olur sesimizi duyurun diyerek ‘’ Kızımın bu durumu beni perişan ediyor. Kızım Nazan 9 yaşında Şeker hastalığına yakalandı. Yaşı büyüdükçe hastalığı da büyüdü. Karaciğer büyümesi, Moryak sendrom ve Kalp ritim bozukluğu hastalıkları meydana geldi. Bu hastalıklardan kurtulmasının tek yolu Pankreas nakli Buda bildiği kadarı ile yurtdışında yapılıyormuş. Cumhurbaşkanımızdan bizlere bu konuda yardımcı olmasını istiyorum. İlçe yetkililerinden ve hayırsever kardeşlerimizden ise yaşadığımız bu sıkıntılı süreçte kızımın ağrıların giderilmesinde yardımcı olmalarını istiyorum’ ’dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2020, 22:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alaadin mutlu
Alaadin mutlu - 11 ay Önce

Tosyadaki ve Kastamonudaki sayın yetkililer bu çocuğun babası size illaki baş vurmuştur siz nasıl yetkilisinizki bu konuyla hiç ilgilenmiyorsunuz lütfen bir an önce ilgilenin veyahutta O MAKAMLARI TERKEDİN .Liyakatli insanlar gelsin.!!!!

Arif Çoltu
Arif Çoltu - 11 ay Önce

Kaymakamım,Belediye başkanım bana yardım edin diye feryat ediyor.Neredeler?

Ugur
Ugur - 11 ay Önce

İyi doktorlar var karaciğer değişimi şart...

Nurettin şahin
Nurettin şahin - 11 ay Önce

Gecmiş olsun Allah acil şifalar versin inşAllah

İbrahim kurt
İbrahim kurt - 11 ay Önce

Kardeşim biz ailemiz olarak ramazan fitrelerimizi hasta olan kardeşimize vermek istiyoruz nasıl ulaşabiliriz

Dikmenli
Dikmenli - 11 ay Önce

Abd gavurlarina yardim varken bizim ne haddimize malzeme istemek 10 defa eczaneye giddim hala bana maske verecekler yaziklar olsun lafa gelince ona yardim eddik buna yardim etdik kendi vatandasina gelince size sira gelmedi 2 ay oldu hala sıra gelecek ne sirasiysa artık

MUMTAZ GEMICI
MUMTAZ GEMICI - 11 ay Önce

YURDUMUZDA COK KALITELI DOKTIRLAR VAR BIR ARASTIRIN KARACIGER NAKLI OLMANIZ MI LAZIM ACIBADEM VEYA MEMORIAL HASTAHANESI BENDE ARASTIRACAGIM

Mlk
Mlk - 11 ay Önce

Merhaba instagram hesabiniza bakar mısınız


SIRADAKİ HABER