TOSYA'DA HAMAM ÜCRETLERİ ZAMLANDI

banner294

TOSYA'DA HAMAM ÜCRETLERİ ZAMLANDI

buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu´nun Tosya İlçesi Berberler ve Hamam Odası tarafından yapılan açıklamaya göre hamam giriş ücretlerine zam geldi.

Kastamonu merkez ve ilçelerinde bulunan Berberler ve Hamam Odalarının talebi üzerine Kastamonu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından onaylanan tarifeyle Hamamda yıkanma ücretlerine zam geldi. Alınan karar, Tosya ilçesindeki Bayan ve Erkek hamam işletmecilerine yeni tarife ulaştırıldı.

Tosya’daki Hamam işletmecileri yeni tarifeli uygulamaya (07.01.2023) Cumartesi sabahtan itibaren geçileceği bildirildi. Yapılan zam Tosya ilçe merkezinde bulunan Bayan ve Erkek hamamları kapsıyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2023, 12:04

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıklı Yaşam Bülteni
Sağlıklı Yaşam Bülteni - 5 ay Önce

TÜRK HAMAMININ FAYDALARI
1-Hamamda sıcak hava ve buharın etkisi ile vücudunuzda gözenekleri dolduran tüm kirler yumuşar. Yapılan kese ile tüm gözenekler açılır. Böylece hem cildiniz ölü deriden arınır hem de daha fazla oksijen alır.

2-Hamam, stresi alır ve zihni dinginleştirir. Çok stresli olduğunuz zamanlarda hamama giderseniz, stresten arındığınızı fark edersiniz.


3-Hamam lenf sistemine iyi gelir. Lenf sisteminin temizliğini sağlar. Bu nedenle ayda 1-2 kez gitmek çok faydalıdır.

4-Kas ağrılarını ve kas kramplarına hamam iyi gelir. Özellikle spor sonrası hamam yapılması önerilir. Eklemlerin ve kaslarda olan ağrıların hızla geçmesini sağlar.

5-Kalp atımı ve metabolizma hamam sonrası hızlanır. Bu nedenle kalp hastalarına hamam önerilmez.

6-Hamam sayesinde bağışıklık sistemi güçlenir. Bağışıklık sistemi düşük olanlara ayda 2 kez hamam önerilir.


7-Kanser ve enfeksiyon problemi olan hastalara sıcak buhar ile tedavi yapılmaktadır. Hamam bu tarz rahatsızlığı olan hastalara bu nedenle önerilir.

8-Alerjisi olan ve alerjik astım hastalaırında oluşan sinüslerin tıkanması hamamda çözümlenir. Bu nedenle bu hastalara hamam önerilir.

9-Vücudumuz hamam sayesinde toksin atar. Yağ yakımı yapılır. Bu nedenle kilo vermek isteyen kişilere de hamam önerilir.

10-Metabolizmayı ve kan dolaşımını hızlandırır. Vücuda çok daha fazla oksijen girmesini sağlar. Cildin genç ve sağlıklı kalmasını sağlar.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307