Tosya'da Gaziler Gününün En Anlamlı Karesi

banner294

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü ilçemizde de törenle kutlandı.

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Tören saat 10.00’da Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başladı. Kaymakamlık, Belediye ve Harp Malulü Gazileri Derneği çelenklerinin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tosya Temsilcisi Galip Yaman yaptı. Yaman konuşmasında; “Bugün Gazi olmanın gurur ve kıvancını büyük bir coşku ile yaşıyoruz. 19 Eylül Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsınsa Türk Kahramanlığının taçlandığı bir gündür. Sayın konuklar Gaziler Günü törenine hoş geldiniz. Sizleri Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit dul ve yetimleri derneği adına saygıyla selamlıyorum”  dedi.

Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasının ardından tören, meydanda çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Törene Kaymakam Deniz Pişkn,  Belediye Başkan Vekili Hasan Atıcı, İlçe Jandarma Komutanı Ütğm. Mehmet Akgül, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Galip Yaman, daire ve kurum amirleri ,okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih Şahin
Salih Şahin - 3 yıl Önce

Görsellik olsun,görüntü vermek için değil,samimi,sıcak gerçek saygı ile büyüğunü,küçüğüne sarılacaksın,sevgini,saygını göstereceksin işte bu komutan gibi ki....
Halk sana saygı,sevgi göstersin...
Eğer böyle yapmazsan halk sana değil,sadece devletin sana verdiği makama saygı gösterir ki,o da devletine olan saygıdandır.

SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298