TOSYA'DA FİKRET CİNLİ TARAFINDAN 500 MİLYAR DOLANDIRILAN MAĞDURLAR KONUŞTU

banner294

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

SEDAT AGACIKOĞLU

Samsun’da 2017 yılında 79 yaşındaki Şaver Cindi, evinin yakılması sonucu hayatını kaybetmişti. Müge Anlı, katil zanlısı Fikret Cinli.’nin 11 yıldır çok çeşitli suçlardan aranması olduğunu ve sahte kimlik kullandığı ortaya çıkardı. Ardından program ekibine gelen bir ihbarla, öldürülen Şaver Cindi’nin zanlısı Bursa’da yakalanmıştı.

 

Katil zanlısı Fikret Cinli’nin yakalanması sonrası Türkiye’nin dört bir yanından Müge Anlı’nın programına telefon ile katılan çok sayıda vatandaş Fikret Cinli tarafından dolandırıldıklarını iddia etmişlerdi.

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde ikamet eden Tacir Mehmet Cebeci’de programa katılarak 2014 yılında Fikret Cinli tarafından yaklaşık 80 bin TL dolandırıldığını söyledi. Ayrıca Mehmet Cebeci Tosya’da o yıl kendisi gibi yaklaşık 20 tacirinde Fikret Cinli tarafından dolandırıldığını söyledi.

Mehmet Cebeci gazetecilere yaptığı açıklamada elindeki evrakları göstererek o gün nasıl dolandırıldığını tek tek anlattı.  Bu adam Tosya ilçesine gelerek bir hayvan besleme damı kiraladı. Yaklaşık yedi ay boyunca bizim gibi ufak çaplı tacirlerden peşin para hayvan alım satımı yaptı. Daha sonra Kurban zamanı yaklaşınca benimle birlikte Tosya’da yaklaşık 25 tacirden çok sayıda büyükbaş hayvan alarak parasını kurban sonrası ödeyeceğini söyledi. Bizlerde kendisine güvenerek kurbanlık hayvanları verdik. Bayram sonrası paramızın peşne düştük fakat iş işten geçmişti. Size şunu söyleyeyim o gün bu adam Tosya’dan Beş yüz milyar para kaldırdı. Bizler çok mağdur olduk.’’ dedi.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mağduriyet Önleme
Mağduriyet Önleme - 2 yıl Önce

Taşıtların otomobillerin alım satımı nasıl noterde yapılıyor ise, canlı hayvan alım satımı ve komisyoculuğu da belediye zabıtası, veterinerlik kontrolünde ve onayı ile kayıt altına alınarak yapılmalıdır. Ödemelerinde banka kanalıyla yapılması zorunluluğu getirilmelidir. Bu şekilde düzenleme ve uygulama yapılır ise bu alandaki mağduriyetler büyük ölçüde giderilmiş olur.

Tecir Tecir
Tecir Tecir - 2 yıl Önce

Canlı hayvan alım satımının, hem ticari boyutuyla, hem vergisel boyutuyla, hem de pazar ve sağlık boyutuyla denetim ve gözetim altına alınması gerekir. Bu alanda her önüne gelen istediği şekilde faaliyet gösterememelidir. Herkes anladığı işi yapmalıdır.

Gözlem İzlenim
Gözlem İzlenim - 2 yıl Önce

Canlı hayvan ticaretinde dolandırıcılık Kastamonu bölgesinde nedense çok ama çok oluyor. Yetkililer bir an önce çare bulmalı, çözüm üretmeli. Kastamonu ticaret borsası filan bir şeyler yapmalı!

Mal Canınyongası
Mal Canınyongası - 2 yıl Önce

Ülkede canlı hayvan piyasası yasal düzenleme yapılarak en kısa zamanda disipline edilmelidir.

Çiftlik Bank
Çiftlik Bank - 2 yıl Önce

Bu olayda, değişik bir çiftlik bank olayı olmuş. İnsanlar çok dikkatli olmalı.

SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298