TOSYA'DA EDS FAALİYETE GEÇİYOR ÖNEMLİ UYARI GELDİ

banner294

TOSYA'DA EDS FAALİYETE GEÇİYOR ÖNEMLİ UYARI GELDİ
banner278

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Tosya Belediyesi yetkilileri, Elektronik Denetleme Sistemi'nin (EDS) önümüdeki ay itibariyle faaliyete geçeceğini duyurdu.

İçişleri Bakanlığının Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Projesinin bir parçası olan ve şehirlere uygulanan EDS çalışması Tosya ilçesinin can ve mal güvenliği, kamu düzeni, trafik güvenliği ve kontrolünün sağlanması amacıyla ilçede Tosya İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Bölge Trafik müdürlüğü işbirliğiyle uygulamaya konulacak.D100 karayolu üzerinde Yeni Sanayi kavşağı önünde kurulan ilk EDS direği ile 5 km mesafede İstanbul istikameti yönünde Has Kuruyemiş Fabrikası önünde kurulan ikinci EDS noktası önümüzdeki ay faaliyete geçerek denetimlere başlayacak.

Türkiye genelinde EDS kurulduktan sonraki veriler trafik kazalarında ve trafik ihlallerinde ortalama yüzde 27'lik bir düşüşün yaşandığını göstermektedir. Trafik akışının kontrolü trafikte düzeni bozan araçlardan kaynaklanan kazaların önlenerek can ve mal emniyetinin sağlanması amacı ile geliştirilen denetleme sistemiyle daha güvenli trafik akışı sağlanacak.

Ortalama Hız Tespit Sistemi ile denetim yapacak TOSYA EDS sistemi 5km mesafede 90 km hız limiti uygulanacak.

Tosya'da D100 karayolu güzergahında Bağ-Bahçesi bulunan vatandaşlar EDS ye yakalanmamak için altarnatif yollar tesbir edilecek.

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
meD
meD - 1 yıl Önce

EDS yapılacaktı iki tane kavşak neden var. hangi şehir içi trafiği tehlikeye giriyor. yol şehrin içinden mi geçiyor. insanların cebini boşaltmanın bir yolu daha hayırlı olsun.

Onur Cesur
Onur Cesur - 1 yıl Önce

Eds yi destekliyorum. Ancak, bölünmüş yolda 90 km hız sınırı az olmuş. Bence hız sınırı 110 olmalı idi.

Dt
Dt - 1 yıl Önce

Tosyalilar 90 km hiz sınırına uymak zorunda değiller mi? Nicin eds ye yakalanacaklar

HSYNTTC
HSYNTTC - 4 ay Önce

saçma saçma kanunlar çıkan her kanun vatandaşı korumuyor aksine yeni sorunlar ortaya cıkarıyordiğer rkadasın dediği gibi eds kuracakdınız kaç milyarlık 2 kavşaga neden para harcadınız zaten 2 kavşakda güzel tosyamızı öldürmüşdür hiç bir yabancı tosyayı görmeden transit gecip gidiyor tosya haricinde böyle bir kavşak görmedim tosyamıza çok güzel bir kazık oldu bu kavşaklar şimdi de eds kazıgı girdi..vesselam

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307