Tosya'da Dev Tesisisn inşaatı hızla devam ediyor

banner294

Tosya'da Dev Tesisisn inşaatı hızla devam ediyor

Tosya'da Dev Tesisisn inşaatı hızla devam ediyor
banner278

SEDAT AGACIKOĞLU

KASTAMONU(İHA)- Kastamonu’nun Tosya ilçesi Organize Sanayi bölgesinde yapımı devam eden yeni trafo merkezi inşaatı hızla devam ediyor.

Yetkililerinden alınan bilgiye göre, 154 kilovat Tosya Trafo Merkezi'nin yapımı için Kamu İhale Kanunu kapsamında 07 Haziran 2016 tarihinde ihale yapıldı. Tosya Trafo merkezinin tesisi için ihaleyi kazanan firmayla imzalanan sözleşme gereği inşaat 12 Eylül 2017 tarihinde tamamlanacak.

Tosya Organize Sanayi bölgesinde yapımı devam eden trafo merkezi sayesinde ilçeyi besleyen orta gerilim hattı bu merkeze bağlanacak ve çevrede bulunan sulama hatları buradan enerji alacak. Ayrıca Tosya Organize Sanayi Bölgesi enerjisini bu trafodan alacak.

Bu güne kadar 11.000 m3 saha tesviyesi yapılan sahada 65.000 kg Çelik konstrüksiyon montaj yapılarak çevre düzenlenmesinde 100 adet ağaç dikilecek.

7 ay 14 gün gibi kısa sürede inşaatı tamamlanacak Tosya Trafo Merkezi ilçenin enerji ağını güvenli bir seviyeye getirecek.


Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2017, 22:43

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Reis37
Reis37 - 5 yıl Önce

Osmanlı parkı bakımsız kendi haline bırakılmış halinden ne zaman kurtulacak bir vatandaş olarak çocuklarımızla gideceğiz ucoluklar osmanli parkı gibi yerler ne zaman bu bakimsizliktan kurtulacak lütfen birazda insanlarin vakitlerini geçirdiği yerlere önem verseniz daha iyi olacak...ayrıca çarşıdaki orta kaldırımlar lambası artık miadını doldurmuş vaziyettedir daha modern bir görünüm kazandirilabilir

reis
reis - 5 yıl Önce

Sayın belediye başkanım trofo merkezi değişiyor çok güzel tebrik ederiz.Şehir Merkezinde evlerin üstünden geçen yüksek gerilim hatlarıda kalkacakmı sizden güzel haberler bekliyoruz.Saygılar

SIRADAKİ HABER

banner290

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif