Tosya'da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Tosya'da Cumhuriyet Bayramı Coşkusu
banner278


HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

 KASTAMONU (İHA) - Kastamonu'nun Tosya ilçesinde Cumhuriyet Bayramının 93.yıldönümü coşku içinde kutlandı.

29 Ekim Cumartesi günü ise saat 09:15’te Tosya Kaymakamı Yusuf Cıbır ve Belediye Başkanı Kazım Şahin ile birlikte makamda tebrikleri kabul etti ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.  

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları saat 10.00’da Tosya İzzet Aksalur Şehir Stadyumu’nda devam etti.  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakam Yusuf Cıbır ve Belediye Başkanı Kazım Şahin ile birlikte öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.   

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaymakam Yusuf Cıbır yaptı. Cumhuriyetimizin 93.yaşının kutlandığına vurgu yapan Kaymakam Cıbır
Türk Milleti’nin devletini yıkmak isteyenlere karşı tarihin her devrinde mücadele verdiğini de sözlerine ekleyerek, “Cumhuriyeti yaşatmak ise bir meziyettir. Geçmişte olduğu gibi bugünde dâhili ve harici düşmanlarımız bizleri çeşitli tertiplerle bu faziletten mahrum bırakmak adına farklı yollar denemişler ve her defasında Türk Milleti’nin çelik iradesiyle karşı karşıya kalmışlardır. Cumhuriyetin bizlere en büyük mirası olan ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” ülküsünü bir tokat gibi indirerek bir kez daha aziz vatanını kurtarmıştır.” diye konuştu.

Kaymakam Yusuf Cıbır’ın konuşmasının ardından öğrenciler günün anlam ve önemini belirten şiirlerini okudu. Halk oyunları gösterileri ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında derece elde eden öğrencilere Kaymakam Yusuf Cıbır tarafından ödülleri verildi. Kutlamalar törenlere katılan okulların kortej geçişiyle sona erdi.


Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2016, 16:29

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner290

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif