Tosya'da bu İki Köyün Eşi Benzeri Yok

banner294

Tosya'da bu İki Köyün Eşi Benzeri Yok
banner271

buraya tıklayınız

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) Türkiye İstatistik Kurumunca (TÜİK) açıklanan 2022 Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre, Kastamonu’nun Tosya ilçesine bağlı 54 köy nüfusu 10 bin 476 olarak açıklandı. Açıklanan köy nüfusu listesinde Çakırlar ve Mısmılağaç köylerinde yaşayan hem kadın hem de erkeklerin sayısının eşit olması dikkati çekti.

TÜİK tarafından bir süre önce açıklanan 2022 Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre, Çakırlar köyü nüfusu 25 Erkek ve 25 Kadın toplamda 50 kişi köy nüfusuna kayıtlı Mısmılağaç köyünde ise 39 Erkek ve 39 Kadın toplam 78 kişi Mısmılağaç köyü nüfusuna kayıtlı. Her iki köyde 64 erkek hem de 64 kadın nüfusa kayıtlı çıktı.

Genelde çiftçilikle uğraşılan, evden bahçe ve bağ işlerine kadar erkeklerle kadınların bir arada çalıştığı her iki köyde, sosyal yaşantı da kadın erkek eşitliğinin güzel örneklerinden birini oluşturuyor.

Çakırlar köyünde yaşayan bir vatandaş Kadın Erkek eşitliğine dikkat çekerek’’ Tosya ilçesine bağlı 54 köyde olduğu gibi özellikle bu iki köyde kadınlar her zaman eşlerine destek veriyor. Erkeklerde de kadınların kıymetini biliyor. Her iki köyün nüfus verilerinde de buna paralel olarak kadın ve erkekler eşit çıktı." değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2023, 22:14

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
DEFİNEYE HAYIR
DEFİNEYE HAYIR - 1 ay Önce

Tosya çaykapı köyüne duyuru yapmak istiyorum. Bu DEFİNE İÇİN yapılan kazılar toprağa zarar veriyor. Ve bir sarsıntı da toprak kayması yada zemin zedelenmesi oluyor. Maalesef ki bu kazılar çaykapı mezarlığı yada mezarlık yanına yapılıyor. Yada bahçe yapımı adı altında KAPŞON TAKIP İŞÇİ KILIĞINA GİRİP KAZIYORLAR böylelikle toprağa zarar veriyorlar. ÇAYKAPI KÖYÜ başta olmak üzere tüm TOSYANIN köylülerine sesleniyorum. Bİ yerde kazı gördüğünüzde kazı çalışma ruhsatları izinleri yoksa kastamonu cumhuriyet başsavcılığınca yada tosya jandarmaya İHBARDA bulunun. Yoksa dediğim gibi deprem de zemin zararı oluşturup köye zarar verebiliyorlar.

Gurbetçi
Gurbetçi - 1 ay Önce

Yav arkadaş ne defineymiş çıkar çıkar bi bitiremediler her habere define yorumu bıktırdın milleti...

Süleyman
Süleyman @Gurbetçi - 1 ay Önce

Yakalanacam diye mi korkuyorsun kardeşşşş. Polise İHBARDA bulunun sakın böyle şüpheli bir durum ile karşılaşırsanız. Kimse kimsenin köyüne KENTİNE saçma sapan hayaller uğruna zarar veremez. Her yer delik deşik

Süleyman
Süleyman @Gurbetçi - 1 ay Önce

DOĞRU SÖYLEMİŞ SÖYLEYEN HER YERİ KAZIP KAZIP DURUYORLAR. OBRUK OBRUK AÇIK ALANLAR VAR. BAZILARI DEVLETİ KAZIKLAYIP ZENGİN OLACAZ DİYR KİMSENİN KÖYÜNR KENTİNE ZARAR VERME HAKKI YOK

Gurbetçi
Gurbetçi - 1 ay Önce

#süleyman devletin jandarması polisi yokmu gören ihbar etsin haber nüfus ile alakalı define ne alaka ben onu anlamadım defineci degilim definecileride savunmuyorum ...

Süleyman
Süleyman @Gurbetçi - 1 ay Önce

Garanti öylesindir kesin DEFİNE düşmanısın. Teşekkür edip önemli bir konuya değindin diyeceğine BELLİ Kİ yaran var gocunuyorsun. Susmayacam sesimi duyuracağım. Köylüye bu konuda yardımcı olucam.

Nurgül Ay
Nurgül Ay - 1 ay Önce

Babannem ve dedem

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307