TOSYA'DA ''BİR HAREKETİNE BAKAR HAYAT''UYGULAMASI YAPILDI

banner315

banner322

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

İçişleri Bakanlığı tarafından yurt genelinde aynı anda gerçekleştirilen "Bir Hareketine Bakar Hayat" kampanyası kapsamında Tosya ilçesinde trafik denetimi gerçekleştirildi.
Kastamonu'nun Tosya ilçesinde İçişleri Bakanlığı tarafından emniyet kemeri takmanın hayat kurtardığına ve trafik güvenliğine dikkat çekmek amacıyla başlatılan "Bir Hareketine Bakar Hayat" kampanyası kapsamında, trafikte seyir halinde bulunan araçların sürücülerinde emniyet kemerine yönelik eş zamanlı farkındalık etkinliği düzenlendi. Tosya İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube,Bölge Trafik ve İlçe Jandarma Trafik ekiplerinin katılımıyla Osmanlı Caddesi üzerinde emniyet kemeri denetimi gerçekleştirildi.


Uygulamaya katılan trafik ekiplerince durdurulan araçların sürücüleri ve araç içerisinde bulunan yolculara, emniyet kemeri kullanımının önemini hatırlatarak bilgilendirici broşür verdi. Trafikte emniyet kemeri takmanın önemine dikkat çeken Bölge Trafik Komseri, "İçişleri Bakanlığımız trafik kazaları ve sonucunda oluşabilecek olası ölüm ve yaralanmaları azaltmak için sürekli kampanyalar düzenliyor. Bugün de 'Bi Hareketine Bakar Hayat' kampanyası tüm Türkiye'de eş zamanlı olarak başladı. Bizler de emniyetimiz olarak ilçenin girişinde otomobilleri uyararak broşür dağıtıyoruz. Vatandaşlarımızın özellikle kalabalık olduğu yerlerde bilgilendirme faaliyetleri yapıyoruz. Bütün vatandaşlarımızdan trafik kurallarına uymalarını rica ediyoruz" dedi.

Uygulama noktasında konrol ve uyarı için durdurulan bir araçta bulunan yaşlı çift bir an için panik yaşasalarda ekiplerin uyarıları ve tavsiyeleri sonrası uygulama noktasından memnun ayrıldılar.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2021, 20:22

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Zafer ergün
Ahmet Zafer ergün - 2 yıl Önce

Bravo.tebrik ederim trafik görevlilerini

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307