Tosya'da Beli Kırılan Köpek Ameliyat Edildi

banner294

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde bir aracın çarparak belini kırdığı köpek, hayvan severlerin gözetimi altında tedavi edildi.

Edinilen bilgiye göre, önceki günlerde ilçe merkezinde bir köpeğe araç çarptı. Beli kırılan ve olduğu yerden kalkmayan köpeği fark eden vatandaşlar ilk önce ona su verdi. Daha sonra durum ilçede faaliyet gösteren Tosya Yaşat Sev Hayvan severler Derneği yetkililerine bildirdiler. Olay yerine gelen Dernek Başkanı Zehra Erden, yaralı köpeği alarak Hayvan Hastanesi’ne getirdi. Röntgeni çekilen ve beli kırık olduğu tespit edilen köpek tedavi altına alındı.

Tedavisi devam eden yaralı köpek bir hayvanseverin maddi desteği ile ameliyat edildi. Başarılı geçen ameliyatla yaralı köpeğin kırılan beline platin takıldı.

Ameliyat sonrası özel bir ekipman ile yürümeye başlayan sokak köpeği kısa zamanda iyileşerek doğaya bırakılacak.  

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2021, 18:05

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
NEJLA ÖZMEN
NEJLA ÖZMEN - 1 yıl Önce

Yardim ettikten sonra herkes bakar orhan tabilogluda aynı şekil köpeği tedavi etti ama hiç gündeme gelmiyor zehra hanım reklamı seviyor

Hüseyin Eseroğlu
Hüseyin Eseroğlu - 1 yıl Önce

Öncelikle yardım eden kardeşlerimize ,abilerimize teşekkür ederiz.Hayvanların bu şekilde trafik kazalarına karıştıktan sonra insanların yaptığı yardımları konuşuyoruz.45 gün önce kadardı Mahallemizde hamile bir köpek olduğunu doğum yaptıktan sonra yavrularının caddelerde mağdur olup ezileceğini aynı zamanda hayvanda ekzama gibi bir kaşıntının olduğunu bu yüzden bu hayvanın bir barınakta bakılması gerektiğini yetkililere bildirdi.Yetkililer geldi bu hayvanın yeni yasaya göre hayvanın doğal yaşam şartlarında yaşaması gerektiğinin kanunlaşması nedeni ile götüren yiyeceklerini söylediler.Dediğim gibi hayvanın 9 yavrusu oldu ve yarısı ezilerek ve kaybolarak telef oldu.Sonucu belli olan bu durumu nasıl eleştirirseniz eleştirin lütfen bu durumu derhal ivedilikle çözümlenmesi gerekiyor.

bursalı
bursalı - 1 yıl Önce

hayvansevmeyen tosyalımız ;eleştireceğinize bir kap su koyun evinizin önune.artık yemekleri çöpe atmayın.bir kuş sizin çöpe attığınız yemeğin tanesini bulmak için ne kadar uğraşıyor biliyormusunuz.
hayvan sevmeyen ler sadece kendinizi düşünmeyin.0 sevmediğiniz köpekler depremde sizleri kurtarıyor.

Çarşı esnafı
Çarşı esnafı - 1 yıl Önce

Hemşerim açık ve net TOSYADA 1 TANE HAYVANSEVER VAR ORHAN TAVİLOĞLU ADAM TEK BAŞINA 100 LERCE KÖPEK AYAĞA KALDIRDI YUKARI TABAKOĞLU ÇEŞMESİNİN YANINDA HERGÜN KAZAN KAYNATIYO

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307