Tosya'da Bakkal Esnafın Mazgal İsyanı

banner294

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

Kastamonu´nun Tosya İlçesinde akşam saatlerinde başlayan ve yaklaşık iki saat etkili olan yağmur nedeniyle sokaklarda su birikti, bazı işyerlerini su bastı.

Tosya’da günlük yaşamı olumsuz etkileyen yağmur saat 17.00 sıralarında başladı. Yaklaşık 2 saat devam eden yağmur nedeniyle, şehrin merkezindeki bazı ana cadde yollarında yeteri kadar mazgal olmaması sonrası esnaf isyan etti.

Küçükçay mevkiinde bakkallık yapan Ali Ençetin isimli bakkal son bir haftadır etkili olan şiddetli yağışlar sonrası adeta çileden çıkarak geçmiş dönem belediye tarafından atılan asfalt sonrası caddeye mazgal konulmamasına isyan etti.

Sosyal Medyadan akşam saatlerinde yaptığı paylaşımda şiddeti yağış sonrası yağmur sularının dükkanının önünde toplanarak su birikintisi oluşturmasına ve yoldan geçen araçların bu su birikintisinden dükkanına su fışlatmasını kendine özgü üslup ile anlatarak paylaştı ve yetkililerden yardım istedi. Paylaştığı videonun sosyal medyada bir anda gündem olması sonrası www.tosyahaberleri.com haber sitemiz mağduriyet yaşayan bakkal esnafı ziyaret etti.

Haber sitemiz aracılığı ile Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’e seslenen Bakkal Ali ‘’ Sayın başkanım öncelikle yeni görevinizden başarılar dilerim. Sizden ricam yaşadığım bu mağduriyete acilen çözüm bulunmasını istiyorum. İnanın son 15 gündür bu sıkıntıdan dolayı dükkanıma müşteri gelmez oldu. Yukarı Sakarya okulunu oraya bir mazgal konulu ise bu yağmur suları buraya gelmeyecek. Sizden ricam ne olur bu işe bir çözüm bulun’’dedi.

Her yağmur yağdığında benzer sıkıntılar yaşadığını kaydeden Bakkal Ali Belediye yetkililerinden yardım istedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 21:49

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tosyalı
Tosyalı - 3 yıl Önce

Gerek çarşı içi cadde ve sokakları asfaltla, gerekse mahalle yol ve sokakları parke daşlarla şişirildi, (yükseltildi) haliyle yoldan taşan yağmur suları bodrum katlarda bulunan dükkanlara girmeye başladı. doğru mu ? yanlış mı?

Sidik yarışı
Sidik yarışı - 3 yıl Önce

1- Hiçbir esnafın dükkanının önü yahut kaldırım kiraya dahil olmadığı gibi dükkanında değildir. Eğer yağmur suyundan rahatsızsan içeriye koyarsın malzemeni!
2- Gelene geçene dürüst, köpek v.s gibi değerlendirmeler yapmadan önce kendi esnaflığının kalitesine bir bak.

Tosya haber
Tosya haber - 3 yıl Önce

Sayın haberci arkadaşlarım siz bu hakaretleri yapan şahsı ramazan ramazan dükkanını bastırıp kafasını gözunumu dagıttırmak istiyorsunuz hayirdır kareziniz nedir haber diye yayin yapmışsıniz millet evine uçarak mı gidecek bu arkadaş cikıp ozrünü dilemesse vebali boynunuza

tosyalı
tosyalı - 3 yıl Önce

bu video ödül alır çok güldük

Ali ençetin
Ali ençetin - 3 yıl Önce

Sayın belediye başkanımız bizzat kendisi gelerekten yapacam sözünü verdi Allah razı olsun yolunu açık etsin

Gazi
Gazi - 3 yıl Önce

Sen rahat ol valkan başkan senin sesine sessiz kalmaz mutlaka bir çözüm bulur seni mağdur etmez asla sen rahat ol Allah yardımcın olsun

İyiki
İyiki - 3 yıl Önce

Dua et iyiki belediye başkanı değilim yoksa bu kadar terbiyesizlikten sonra bırak o yolu yapıp sana iyilik yapmayı ruhsatını alırdım sanada cezanın kralını keserdim. sonra gider kargı da ılgaz da bakkalığına devam ederdin, bakkal müsvettesi

SIRADAKİ HABER

ABAYIN-DOGAN-TUGLA-REKLAM.gif

banner298