TOSYA'DA ARTIK SU KESİNTİSİ OLMAYACAK

banner294

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu'nu Tosya ilçesinin İçme ve Sulama suyu sorununu çözüm amaçlı 2020 yılında ihalesi yapılan ''Kayser Yer Altı Barajı' da sona gelindi.

Yüklenici firma ve Tosya Belediyesi tarafından Berçin köyü mevkiinde devam eden Yer Altı barajı çalışmalarında borular döşenmeye başlandı. İlçede 100 yıl süre ile su ihtiyacını karşılayacak ve su kesintisinin bir daha yaşanmayacağı baraj 2021 yılının son aylarında faaliyete geçecek.

Tosya'da yıllık kişi başı su tüketiminin ortalama 224 litre olduğu ve nüfusa göre yıllık 7 milyon litre su ihtiyacını karşılayacak ''Kayser Yer Altı Barajı'' ilçenin en önemli proje ve yatırımı olacak.

Sözde değil Özde bir hizmete imza atan Tosya Belediyesi geçtiğimiz günlerde yaşanan su kesintilerinin bir daha yaşanmaması için bu projeyi yakından takip ediyor.

Tosya Belediyesi ayrıca Beşevler mahallesinde 10 bin Tonluk 2 adet dev Depo yerleştirecek.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2021, 10:54

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gurbetçi
Gurbetçi - 1 yıl Önce

Eğer kesinti olursa övdüğün belediyeyi yerecek misin? Bayramda 20 gün susuz pislik içinde yaşadık tosyada. Düzgün adil haberci olsan onu haber yaprdın..

Ahmet  bayar
Ahmet bayar - 1 yıl Önce

Değerli başkanım sizi tebrik ediyorum çalışmalarınızda başarılar dileriz

Cemal
Cemal - 1 yıl Önce

Başlamak bitirmektir önemli olan doğru ve akılcı hizmettir hayırlı olsun

Ahmet bayar
Ahmet bayar - 1 yıl Önce

Tosyamiza hayırlı olsun Değerli başkanım emeğinize yüreğinize sağlık

Gurbetçi
Gurbetçi - 1 yıl Önce

Sayın yetkililer hani tosyada bir daha su kesintisi olmayacaktı?? Tarih 23.10.2021 bizim mahallede yine sular kesilmiş aradan sadece 3 ay geçti. Neymiş motorlar eskiymiş o benim problemim değil anam babam evde susuz. Biz memlekete geliyoruz duş alamıyoruz. Vatandaş bahane değil hizmet istiyor..
Sular kesik belediye bu işi beceremiyor diye haber yapsanıza Ama yapmassınız çünkü siz yandaşlığı iyi bilirsiniz. Çünkü siz taraflı gazetecisiniz ..

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307