Tosya'da aç kalan sokak köpekleri kavga etti

banner294

Tosya'da aç kalan sokak köpekleri kavga etti
banner271

buraya tıklayınız

Haber: Sedat Ağacıkoğlu

Kastamonu'nun Tosya ilçesi Rıhtımboyu caddesinde öğlen saatlerinde vatandaşlar aç kalan sokak köpeklerin kavgasına şahit oldu.

Rıhtımboyu caddesi Pazar cami önünde yaşanan olayda 3-4 başıboş sokak köpeği bir anda şiddetli bir şekilde kavga etmeye başladı.Vatandaşlar ilk başlarda olayın şoku ile korku dolu gözlerle köpeklerin kavgasını izlerken sonrasında bir vatandaş elindeki sopa ile köpekleri kovalayarak kavgaya son verdi.

Özellikle kış aylarının gelmesi ile birlikte aç kalan sokak hayvanları buldukları yemekleri paylaşım noktasında aralarında sürekli kavga etmelerinin normal olduğunu belirtirken hayvanseverlerin ve yetkililerin bu konuda daha duyarlı olması gerekmektedir.

Uzmanlar başıboş sokak hayvanlarının çevreye korku ve dehşet saçmamaları vede üzücü olayların yaşanmaması için özellikle kış aylarında bu canların daha iyi beslenmesi gerekmekte olduğu yönünde görüş bildirdiler.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2022, 22:51

Sedat Ağacıkoğlu -Tosya İHA Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
tosya sevdalısı
tosya sevdalısı - 5 ay Önce

tosyalılar burakın hayvanları beslemeyi, besleyenlere uzaydan gelmiş gibi bakıyor,görunurde çok dindar ama Allahın insanlara emanet ettiği canlılara bile bakamıyor.ne desek boş.

tosyalı
tosyalı - 5 ay Önce

resimde insanlar izliyor biriside çıkıp bir mama vereyim demiyor hayvanlar Allahın sessiz canlıları ve bizlere emanet, verirsen yer vermezsen yemez.tosya bu konuda çok geri ,tabiki bu kültürlede ilgili

Yasat sev
Yasat sev - 5 ay Önce

Lütfen kış geliyor birlikte bu canlarin ac kalmamalari icin birlik.olmaliyiz sayın belediye başkanımiz bu konuda duyarli oldugunu biliyoruz hepsini bir arada beslemek icin mama odaklari yapmasini rica ediyorum

tipsiz
tipsiz - 5 ay Önce

sokak hayvanları ile ilgili verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz.

AAAAAAAA
AAAAAAAA - 5 ay Önce

HAYVANLAR AÇKİ ONDAN BİRBİRLERİNİ ISIRIOLAR.KEDİ YEMEYE BAŞLADILAR.AMA BİZİM İNSANLARIMIZ HERZAMANKİ GİBİ FARKINDA DEĞİLLER........ANCA KENDİLERİNİ DÜŞÜNÜRLER.

SIRADAKİ HABER

banner291

banner307